مجله تکنولوژی های نوین

تکنولوژی ، دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مداربسته / هایک ویژن / دوربین مدار بسته

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مجله تکنولوژی های نوین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

سایت آوازک

طراح قالب: آوازک

[ طراح قالب: آوازک ]

گوگل سیستم ارزش گذاری بر روی لینک ها را تغییر داده به صورتی که گوگل مثلا به لینک های داخل مقالات ارزش بیشتری داده و به لینک های خریداری شده ارزش کمتری می دهد.

در زیر لیستی از لینک هایی که گوگل به آنها علاقه ای ندارد در زیر آمده:

1. گوگل لینک های پولی را دوست ندارد

گوگل خرید و فروش لینک را دوست ندارد و به آن ارزشی نمی دهد. سعی نمایید از سایت های دیگر لینک خریداری ننمایید و همچنین با دریافت هزینه از سایت های دیگر لینک آنها را در سایت خود قرار ندهید تنها زمانی لینک سایت خود را قرار دهید که نیاز به مرجع باشد.

بنابراین در صورتی که نمی خواهید بر روی رنکینگ سایت خود ریسک نمایید لینک خرید و فروش ننمایید.

2. گوگل تبادل لینک را نیز دوست ندارد

تبادل لینک با سایت های مرتبط در یک زمینه مناسب است به عنوان مثال سایت هایی که در زمینه سئو و یا طراحی سایت خدمات ارائه می نمایند می توانند با یکدیگر تبادل لینک نمایند. این نوع تبادل لینک مناسب است.

با سایتهایی که در زمینه کاری شما نیستند هرگز تبادل لینک ننمایید. زیرا ممکن است گوگل گمان نماید سایت شما لینک های غیر طبیعی دارید و به این صورت شما را مجازات نماید.

در صورتی که تبادل لینک شما با سایت های دیگر به طور طبیعی انجام شده باشد این کار را انجام دهید. در صورتی که تبادل لینک شما با کاربری که سایت طرف مقابل را رعایت می نماید احساس خوبی دهد و بر روی لینک به اندازه کافی کلیک نماید تبادل لینک ایرادی ندارد.

3. گوگل به تبلیغ از طریق ارسال مقاله در حجم زیاد علاقه ای ندارد

در صورتی که مقالات خود را به صورت اسپمی به سایت های دیگر ارسال ننمایید مشکلی وجود ندارد در غیر این صورت گوگل شما را مجازان می نماید.

فقط مقالات و پست هایی را در سایت های دیگر ارسال نمایید که قصد دارید آن مقاله را ارائه نمایید.

4. گوگل به برنامه های ایجاد لینک سایت شما در سایت های دیگر علاقه ای ندارد

احتمالا تبلیغاتی را برای ایجاد لینک های سایت شما در سایت های دیگر دیده اید. به هیچ وجه این کار را انجام ندهید زیرا لینک های قرار داده شده توسط این برنامه ها از نظر گوگل غیر طبیعی است و گوگل شما را مجازان می نماید.

از استفاده از این برنامه های ایجاد لینک جدا خودداری نمایید زیرا در صورتی که شما آنها را می توانید بیابید حتما گوگل نیز آن برنامه ها را خواهد یافت

5. از متن تبلیغی برای ایجاد بک لینک به سایت خود استفاده ننمایید

در صورتی که در سایت دیگری تبلیغ داده اید حتما از دستورrel=nofollow در کد لینک در سایتی که تبلیغ داده اید استفاده نمایید زیرا ممکن است گوگل این لینک را یک لینک غیر طبیعی به حساب بیاورد و شما را مجازات نماید.

6. گوگل علاقه ای به لینک های مقالات که خریداری شده اند ندارد

در صورتی که در مقاله ای تبلیغ داده اید از لینک rel=nofollow استفاده نمایید زیرا ممکن است این لینک در مقاله غیر طبیعی فرض شود.

7. گوگل علاقه ای به لینک های بهینه سازی شده در مقالات و بخش ها ندارد

در صورتی که از این روش برای لینک دادن به سایت خود استفاده می نمایید مجازات خواهید شد پس از لینک هایی با عناوین دقیق برای رنک گرفتن در موتور جستجو استفاده ننمایید.

8. گوگل لینک از سایت های کم ارزش را دوست ندارد

در صورتی که سایت خود را به هزاران سایت دایرکتوری ارسال نموده اید و هیچ کاربری از این سایت ها به سایت شما ارسال نشده نگران نباشید زیرا این لینک در این سایت ها هیچ ارزشی برای گوگل ندارد.

در صورتی که یک دایرکتوری به سایت شما کاربر ارسال می نماید آن لینک لینک مناسبی می باشد.

9. گوگل علاقه ای به لینک های موجود در فوتر و سایت های متنوع ندارد

برخی وب سایت ها فوتر خود را در سایت های دیگر قرار می دهند. لینک خود را به این روش هرگز در سایت های دیگر قرار ندهید.

حتی المکان لینک های خود را با عناوین بهینه سازی شده لینک ندهید و از عناوین معمولی استفاده نمایید.

10. گوگل علاقه ای به لینک های که توسط ماژول ها در سایت های دیگر ایجاد می شوند ندارد

برخی از ماژول های نوشته شده توسط برنامه نویسان شامل لینکی هستند که به سایت آنها لینک داده شده این لینک ها از نظر گوگل ارزشی ندارند.

در صورتی که قصد دارید از این لینک ها استفاده نمایید سعی نمایید rel=nofollow را در لینک خود اضافه نمایید.

11. گوگل به ارسالی ها و نظرات فروم ها که به سایت شما با عنوان بهینه سازی شده لینک داده شده علاقه ای ندارد

برخی ابزارها به صورت خودکار به فروم ها ارسال می نمایند از این ابزارها هرگز استفاده ننمایید
از این روش به هیچ وجه استفاده ننمایید گوگل علاقه ای به لینک های ایجاد شده توسط نرم افزارهای ارسال به فروم ندارد.

بسیار ساده است گوگل علاقه ای به ایجاد لینک به صورت اسپمی ندارد لینک های خود را به صورت طبیعی ایجاد نمایید تا گوگل شما را جریمه ننماید.

 

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

بیایید کمی از زاویه بزرگ تری به موضوع نگاه کنیم/ 

ورود بازدید کنندگان از گوگل ، مستلزم وجود مطالب خوب و تازه است . تعدادی از مشکلاتی که احتمالا باعث فراری دادن موتور های جست و جو از وبسایتتان میشود را لیست کرده ام .

۱ – شما نمیدانید که کاربران از چه کلماتی استفاده می کنند !

مهمترین بخش بهینه سازی یک سایت ، این است که بدانیم بازدید کنندگانی که احتمالا به دنبال مطالب ما هستند ، با چه کلماتی به دنبال مطالب ما میگردند. خودتان را به جای بازدیدکنندگان بگذارید و فکر کنید چه کلمات و جملاتی را در کلمات کلیدی استفاده کنید.

۲- شما نمیدانید که چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنید !

گوگل ، یک سرویس رایگان برای پیدا کردن کلمات کلیدی و مرتبط دارد که به شما این امکان را میدهد که کلمات مرتبط با کلمه کلیدی یا موضوع مطالبتان را انتخاب کنید . این سرویس شاید در مورد سایت های فارسی زبان خیلی کاربردی نباشد اما باز هم دستیار بسیار خوبی خواهد بود .

۳- شما تلاش می کنید تا تعداد زیادی کلمه کلیدی را در یک پست بگنجانید

تعداد کلمات کلیدی هر پست را بهتر است در حد ۶-۷ عدد نگه دارید . زمانی که دارید وبسایتتان را برای یک کلمه خاص بهینه سازی می کنید دچار مشکل میشوید.

۴ – عدم استفاده از تگ های ارزشگذار (h1 , h2,… )

 برای ارزش دادن به یک جمله یا یک لینک ، بهتر است که آن را در تگ های ارزش گذار مثل h1  و h2 و . . . قرار دهید . سعی کنید که در استفاده از این تگ ها هم زیاد افراط نکنید ، تگ h1 باید یک عدد باشد . بهتر است در صفحه اصلی کلمات کلیدی خود را در این تگ قرار دهید و در صفحهات فرعی مثل مطالب ، تیتر مطالب را به همراه لینک در این تگ قرار دهید . همچنین ، در صفحه اول سعی کنید که لینک پست هایتان را h2 قرار دهید.

۵- قرار ندادن توضیحات برای عکس ها

احتمالا برای جلب کردن توجه خوانندگان از عکس ها استفاده می کنید . گوگل نمیتواند عکس های شما را ببیند ! اگر عکس های شما توضیحات  نداشته باشد ، از نظر گوگل چنین عکسی به این موضوع مرتبط نیست ! پس بهتر است که برای تمامی تصاویر توضیحاتی قرار بدهید و کلمات کلیدی مرتبط را در آن ها به کار ببرید.

۶- به مطالب قدیمی لینک نمی دهید

ارسال بازدید کنندگان از یک پست جدید به یک پست قدیمی سود ها و مزیت هایی نیز برای شما دارد . با این کار ، شما به بازدیدکنندگان و بات های گوگل میفهمانید که مطلب دیگر سایت من هم ارزش بیشتری دارد که من در این پستم به آن لینک دادم  !

۷- استفاده از پیوند های یکتای بد

استفاده از پیوند های یکتایی که کلمات کلیدی شما در آن ها به کار نرفته باشد یکی از مشکلاتی است که میتواند شانس شما را از خضور در صفحات اول گوگل و کسب بازدیدکننده از بین ببرد. بهتر است که پیوند های یکتای خوب و مناسبی را برای وبسایت خودتان انتخاب نمایید.

۸- عدم استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه ، استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین موارد در بهینه سازی وبسایت ها به حساب می آید . از شبکه های اجتماعی به وفور استفاده کنید و سایت خود را در آن ها به دیگرا معرفی کنید

۹- تمامی مطالب شما کپی هستند!

متاسفانه ، کپی بودن مطالب بعضی از وبسایت ها باعث کاهش رتبه آن ها در موتور های جست و جو میشود و بعضی موارد به بن شد وبسایت منتهی میشود . بهتر است که مطالب خوبی برای وبسایتتان بنویسید و دست از کپی کردن بردارید!

 

تبلیغات میان متنی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگلاز جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی

 

[ چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1398 ] [ 9:31 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

داشتن یک نام تجاری (برند) قوی برای موفقیت کسب و کار یک ابزار ضروری برای شناخته شدن، متمایز شدن و تداوم یک شرکت است. به طور ساده بگوییم که برند شرکت، تصویر و احساسات شما را به مشتریان‌تان انتقال می‌دهد. در واقع برندسازی مسیری است که به واسطه آن مشتریان، خدمات و محصولات یک شرکت را درک و تجزیه می‌کنند. برخی از برندها بسیار شناخته شده و قابل مشاهده در سراسر جهان هستند؛ در حالیکه برخی دیگر از برندها مبهم‌تر هستند و توسط جامعه به خوبی شناخته شده نیستند. به طور کلی روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که بتوانید برند خود در جهان بشناسانید و افراد با آن ارتباط برقرار کنند. 

برندسازی توسط طراحی سایت

در افزایش آگاهی از برند، ایجاد اعتبار برند یا راه‌اندازی یک برند جدید، وبسایت شرکت یک نقش تمام و کمال را در برندسازی شرکت شما ایفا می‌کند. از این رو طراحی وبسایت بخش مهمی از برندسازی اینترنتی است؛ به این دلیل که طراحی وبسایت به شما کمک می‌کند رفتارهای مصرف کنندگان را زیر نظر بگیرید، در مشتری ایجاد اعتماد کنید. از طرفی داشتن یک وبسایت تعاملی بسیار مهم و ضروری است و به عنوان یک بخش جدانشدنی از هویت برند، بازاریابی آنلاین، بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در موفقیت تجارت شما دارد. 

برندسازی از طریق طراحی سایت

اگر می‌خواهید وبسایت کسب و کار شما موفق شود، طراحی وبسایت خیره کننده کافی نیست. طراحی وبسایت باید هویت برند شما را منعکس کند. وبسایت شما مهمترین مکان برای نمایش برند شماست؛ از آنجا که مکانی است که مشتریان بالقوه شما برای یافتن شما به آن مراجعه می‌کنند؛ به این دلیل که می‌خواهند بیشتر در مورد کاری که انجام می‌دهید، محصولات و خدمات ارائه شده و شیوه‌های شما در تجارت بدانند. هنگامی که وبسایتی را ایجاد می‌کنید، باید مطمئن شوید که رنگ‌ها، متن‌ها، تصاویر، هدایت بری (navigation) و هر چیز دیگر به منظور نمایش بهینه از برند شما طراحی شده است. اندیشیدن در مورد هویت برند به عنوان مجموعه‌ای از ارزش‌ها و ایده‌هایی است که می‌خواهید افراد با شرکت شما ارتباط برقرار کنند. طراحی می‌تواند کمک کند که بتوانید این ایده‌ها را برای عموم به نمایش بگذارید. برای مثال گوگل از یک طرح مینیمالیستی استفاده می‌کند که به سادگی و به شکل تصویری از برند خود پشتیبانی می‌کند. 
بنابراین وبسایت شما مهممترین مؤلفه حضور آنلاین شماست، از این رو وبسایت باید با هویت نام تجاری شما هماهنگ باشد. در ادامه چند نکته مفید برای ایجاد وبسایتی را بیان می‌کنیم که منحصر به فردی کسب و کار شما را نشان دهد و نشان دهنده برند شما باشد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

عواملی که می‌تواند در طراحی وبسایت به عنوان ابزار برندسازی مورد استفاده قرار گیرند

 • رنگ و فونت : اولین مرحله در برندسازی شرکت شما به صورت آنلاین، انتخاب درست طرح رنگ است. رنگ یک ابزار قدرتمندی است که احساسات را در افراد ایجاد می‌کند و رنگ مورد استفاده برای وبسایت تعیین می‌کند که چگونه شما توسط مشتریان دیده می‌شوید. بنابراین مطمئن شوید فونت‌ها و رنگ‌ها بر روی سایت شما برند شما را تکمیل می‌کنند. در مورد اینکه چگونه اپل از رنگ سفید برای انتقال پاکیزگی استفاده می‌کند فکر کنید و یا به عنوان مثال اگر کسب و کار شما مرتبط با باغبانی است برای حس آرامش از رنگ‌های سبز یا گل‌های رنگی روشن استفاده کنید و آنها را با یک فونت ساده و واضح ترکیب کنید. از سوی دیگر اگر لوازم شنا می‌فروشید رنگ‌ها و فونت‌های وبسایت خود را طوری انتخاب کنید که نشان دهنده محصولات شما باشد.
 • محتوای وبسایت: محتوای وبسایت، شانس شما برای صحبت کردن مستقیم با مشتریانتان است. کیفیت و نوع محتوای سایت، بخش مهمی از چگونگی آنچه که برند شما می‌رساند را بازی می‌کند. شما می‌خواهید نشان دهید که چگونه برند شما با سبک زندگی مخاطبان هدفتان و با نحوه پاسخگویی به نیازهای آنان مرتبط است. بنابراین اگر می‌خواهید برند شما پر ابهت و قابل توجه باشد و نیز منعکس کننده احساسی خاص باشد، باید محتوای با کیفیت برای نشان دادن آن ایجاد کنید. بازدیدکنندگان سایت خود را به سوی خود بکشید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات و مطالب ارزشمندی را به آنان ارائه می‌کنید که ارزش آن را دارد که در آینده دوباره به وبسایت شما برگردند. بنابراین وبسایت خود را با تصاویر خیره کننده، اطلاعات ارزشمند و جذاب، و هر مورد ابتکاری و معتبر متناسب با بازار خود بروزرسانی کنید. 
 • طراحی و طرح‌بندی (Layout) کلی: طراحی کلی و طرح‌بندی به چگونگی ارتباط برقرار کردن کاربران با وبسایت کمک می‌کند. در واقع طرح‌بندی، پایه هر طراحی سایت است. یک طرح‌بندی خوب، کاربر وبسایت را در طول طراحی سایت هدایت می‌کند و به او می‌گوید کدام قسمت‌های سایت دارای اهمیت بیشتری است. بنابراین طرح‌بندی خلاقانه و عمده در دراز مدت می‌تواند باعث بهبود تجربه کاربری از طراحی سایت شود. 
 • طراحی لوگو: هنگامی که برندهایی مانند کوکا کولا، مرسدس، مک دونالد و ... را می‌شونید می‌توانید به طور اتوماتیک تصویر لوگوهای آنان را در ذهن خود بکشید. اکثر برندهای مهم، اسامی کوتاه و مختصری دارند که با خلاقیت و ابتکار طراحان به گونه‌ای منحصر به فرد خلق شده اند. برخی از این برندها، ترکیب اختصاری از حروف اول نام کامل شرکت یا مالکان و مؤسسان اولیه آن هستند. لازم به ذکر است که لوگو، برند شما و هویت تجاری شما نمی‌باشد، طراحی لوگو (مشخص کننده تجارت در ساده ترین شکل با استفاده از نماد یا آیکون)، طراحی برند یا برندسازی (درک احساسی از تصویر یک شرکت به صورت کلی) و طراحی هویت تجاری (قسمت های بصری که بخشی از برند کلی را شکل می دهد) همگی دارای نقش‌های متفاوتی می‌باشند که در کنار هم تصویری از تجارت و محصولات را ارئه می‌دهد. از این رو لوگوی قوی بخش مهمی از استراتژی برندسازی شماست. لازم است که لوگو مترادف بصری نام شرکت شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای آن یک مکان برجسته در وبسایت خود قرار داده‌اید و لوگو در همه صفحات نمایش داده شود.
 • استفاده از Call to Action : این واژه مشتریان را هدایت می‌کند تا چگونه با وبسایت شما ارتباط برقرار کنند و اقدامات مورد نظر شما را تکمیل کنند. شما باید پیام‌های متنی بزرگ و واضح برای مثال «مشاهده کاتالوگ ما»، «دانلود کن» یا «وارد شو تا برنده شوی» را ایجاد کنید. هنگامی که کاربران درک کردند که چگوه باید با سایت شما تعامل کنند، آنها تجربه تمام و کمالی از برند شما را بدست خواهند آورد. بنابراین در هنگام ایجاد وبسایت، در مورد call to action به عنوان یک عنصر ضروری در تجربه کاربر فکر کنید. برای اینکه توجه افراد را به سمت call to action ببرید، یک فضای خالی را در اطراف بگذارید و آن را با متن‌های دیگر شلوغ نکنید تا با رنگ‌هایی بر روی call to action تآکید کنید و بدین صورت بازدیدکنندگان آن را از دست ندهند.
 • اپلیکیشن‌ها و ویجت‌ها : اپلیکیشن و ویجت‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید به وبسایت خود اضافه کنید تا تجربه کاربری افزایش یابد، اما در این خصوص کیفیت مهم است نه کمیت. اپلیکیشن‌هایی را انتخاب کنید که با بازار هدف شما و لحن برند شما متناسب باشد. برای مثال، یک ویجت کامنت فیسبوک می‌تواند برای یک وبسایت فروشگاهی متناسب باشد اما برای یک شرکت حقوقی نه. و یا یک تقویم رویداد برای یک وبسایت باشگاهی مناسب است اما آیا یک دندانپزشک هم به آن نیاز دارد؟
 • استفاده از نوآوری:  بسیاری از ویژگی های جدید و نوآورانه ای وجود دارد که شرکت ها قادر به استفاده از آنها در طراحی کلی وب سایت خود می باشند. بسته به ادراک مورد نظر از برند خود، ممکن است بخواهید از جدیدترین ویژگی‌های طراحی در طرح های خود استفاده کنید یا با عناصر طراحی کلاسیک کنار بیایید.

سخن پایانی

بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین تبلیغات گوگل ادوردز از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

 

 

 

[ دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 ] [ 15:18 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

آیا می‌خواهید فونت‌های سفارشی خود را به وردپرس اضافه کنید؟ فونت‌های سفارشی به شما کمک می‌کنند تا مطالبتان جذابتر شوند و بدین ترتیب وبسایت خود را برجسته کنید. اما از آنها در کجا استفاده می‌شوند؟ یک فونت را برای متن، عنوان، عنوان سایت (header) و غیره نیاز خواهید داشت.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه فونت‌های سفارشی خود را از طریق روش‌های Google Fonts و CSS3 @Font-Face و با استفاده از TypeKit اضافه کنید. استفاده از فونت‌های سفارشی در تم‌های وردپرس به یک روند رایج تبدیل شده است. در واقع برخی از تم‌ها وجود دارد که به طور کامل با صدها فونت‌های سفارشی بارگذاری می‌شوند. با این حال بارگذاری فونت‌های بسیار زیاد می‌تواند باعث کندی سرعت وبسایت شود. به همین دلیل است که قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه به درستی فونت‌های سفارشی را بارگذاری کنید تا سرعت وبسایت شما کم نشود. 

چگونه فونت‌های مرسوم را برای استفاده در وردپرس بیابیم؟

 

اضافه کردن فونت به وبسایت

بسیاری از مکان‌ها وجود دارند که می‌توانید فونت‌های وبی رایگان و خوبی را بیابید که از جمله این مکان‌‌ها  Google Fonts ، Typekit، FontSquirrel و fonts.com هستند. اگر نمی‌دانید که چگونه فونت‌ها را در هم آمیخته و مطابقت دهید، پس Font Pair را امتحان کنید. این ابزار به طراحان کمک می‌کند تا فونت‌های گوگل زیبایی را با هم جور کنند. 

اضافه کردن فونت‌های مرسوم در وردپرس با استفاده از Google Fonts

اضافه کردن فونت توسط گوگل فونت

 

Google fonts یک منبع رایگان بسیار جذاب برای اضافه کردن تایپوگرافی زیبا در طراحی پروژه‌های شماست. کاربران وردپرس می‌توانند فونت‌های سفارشی گوگل را بر روی وبسایت خود اضافه کنند. 

از کتابخانه فونت‌های گوگل دیدن کنید و فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد بر روی دکمه استفاده سریع در زیر فونت کلیک کنید. 

دکمه استفاده سریع

این شما را به صفحه دیگری می‌برد که از شما خواسته می‌شود استایل‌هایی (سبک‌هایی) که می‌خواهید را انتخاب کنید. باید تنها استایل‌هایی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید واقعا استفاده خواهید کرد. پس از آن، کمی به پایین حرکت کنید تا زمانی که به قسمت جاسازی کد زیر برسید. باید کد نشان داده شده را در زیر تب استاندارد کپی کنید و آن را در تم خود یا فایل header.php چایلد تم (child theme) خود درست پس از تگ <head> بچسبانید (paste).

جاسازی کد

این همه کاری بود که شما باید برای اضافه کردن یک فونت گوگل سفارشی به طور موفقیت آمیز در سایت وردپرس خود انجام دهید. 

شما می‌توانید این فونت را در استایل شیت تم خود مانند این استفاده کنید:

کد h1 برای قراردادن فونت در سایت وردپرس

اضافه کردن فونت‌های سفارشی در ورد پرس با استفاده از CSS3 @font-face

مستقیم ترین روش اضافه کردن فونت‌های سفارشی در وردپرس از طریق اضافه کردن فونت‌ها با استفاده از متد CSS3 @font-face می‌باشد. این متد به شما اجازه می‌دهد که هر فونتی را که دوست دارید در وبسایت خود استفاده کنید. اولین چیزی که باید انجام دهید دانلود فونت مورد علاقه خود در یک فرمت وب می‌باشد. اگر فرمت وبی برای فونت خود ندارید می‌توانید آن را با استفاده از FontSquirrel Webfont generator تبدیل کنید. 

هنگامی که فایل‌های فونت وبی را دارید، باید آن را بر روی سرور میزبانی وب خود آپلود کنید. بهترین مکان برای آپلود کردن فونت‌ها در داخل یک فولدر جدید fonts در تم خود یا دایرکتوری child theme خود است. 

می‌توایند از FTP یا File Manager کنترل پنل خود برای آپلود کردن فونت استفاده کنید. 

هنگامی که فونت آپلود شد، باید فونت را در استایل شیت تم خود با استفاده از قانون CSS3 @font-face مانند زیر بارگذاری کنید:

کد2 - تعریف فونت

فراموش نکنید font-family و آدرس صفحه (URL) را با نام خودتان جایگزین کنید.

پس از آن می‌توانید فونت را در هر جایی از استایل شیت تم خود مانند زیر استفاده کنید:

کد 3 - تعریف فونت برای h1

بارگذاری فونت‌ها به طور مستقیم با استفاده از CSS3 @font-face همیشه بهترین راه حل نیست. اگر از یک فونت از Google Fonts یا Typekit استفاده می‌کنید، بهتر است فونت را به طور مستقیم از سرور آنها برای عملکرد مطلوب به کار گیرید.

اضافه کردن فونت‌های سفارشی در وردپرس با استفاده از Typekit

اضافه کردن فونت سفارشی

Typekit یک منبع رایگان و دارای حق بیمه برای فونت‌های بسیار جذاب است که می‌توانید در پروژه‌های طراحی خود استفاده کنید (آنها یک حق اشتراک و همچنین یک برنامه اشتراک رایگان محدود هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید). 

به سادگی برای حساب Typekit ثبت نام کنید و یک کیت جدید بسازید.

ساختن کیت جدید

در مرحله بعد باید یک فونت را از کتابخانه Typekit انتخاب کنید و آن را به کیت خود اضافه کنید. پس از آن کدی برای کیت خود دریافت می‌کنید و بر روی بخش ادمین سایت وردپرس خود در بالا بروید. حالا باید فونت‌های  Typekit را برای پلاگین وردپرس نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، به سادگی به بخش تنظیمات (Settings) و سپس Typekit Fonts بروید و کد نشان داده شده را بر روی صفحه تنظیمات پلاگین بچسبانید (paste).

جاسازی کد و تنظیمات

پس از انجام این کارها، اکنون می‌توانید فونت Typekit انتخابی خود را در استایل شیت تم وردپرس خود مانند زیر استفاده کنید:

کد 4 - افزودن فونت به سایت وردپرس

[ دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 ] [ 15:16 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

دیر ایندکس شدن صفحات وبسایت در گوگل می‌تواند به عنوان یک چالش برای وبسایت‌های جدید و برای وبسایت‌هایی با مسائل مربوط به سئوی تکنیکال یا کیفیت محتوا باشد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا دلایل بالقوه‌ی اینکه چرا ممکن است گوگل با ایندکس شدن سایت شما مشکل داشته باشد را بیابید. گاهی اوقات این مسائل می‌تواند سریع برطرف شود، اما زمان‌هایی وجود دارد که باید عمیق‌تر شوید تا علت اصلی ایندکس نشدن صفحات سایت خود را بیابید. بنابراین در این مقاله دلایل ایندکس نشدن سایت و همچنین مشکلاتی که باعث دیر ایندکس شدن سایت در گوگل می‌شود را بررسی می‌کنیم.

دلایل تأثیر گذار در ایندکس شدن

دلایل رایج ایندکس نشدن سایت توسط گوگل

1- کدها غیر از 200 (OK) را پاسخ می‌دهند

در صورتی که صفحات شما یک کد پاسخ سرور 200  (OK) را ایجاد نکنند، انتظار نداشته باشید موتورهای جستجو آنها را ایندکس کنند (OK یا پاسخ موفق، زمانی است که درخواست در وب سرور با موفقیت پردازش شود و محتوا را به مرورگر بازگرداند، اکثرا درخواست های http در این وضعیت هستند). گاهی اوقات URLها که به طور تصادفی ریدایرکت می‌شوند خطاهای 404 یا 500 بسته مسائل CMS، مسائل مربوط به سرور یا خطای کاربر ایجاد می‌کنند. برای اطمینان از اینکه URL برای صفحه شما به درستی بارگذاری شده، یک بررسی سریع انجام دهید. اگر آدرس صفحه بارگذاری می‌شود و شما آن را می بینید، احتمالا خوب است. اما می‌توانید همیشه URLهایی را از طریق HTTPStatus.io برای تأیید راه‌اندازی کنید.

2- توسط Robots.txt بلاک (مسدود) شده است

فایل /robots.txt در وبسایت شما (به عنوان مثال در http://www.domain.com/robots.txt واقع شده) دستورات خزیدن (کراول) به گوگل می‌دهد. اگر صفحه خاصی از وبسایت شما توسط گوگل ایندکس نشده، اینجا اولین مکانی است که باید بررسی کنید. در صورتی که صفحه‌ای بر روی سایت قبلا ایندکس شده است و اکنون توسط robots.txt مسدود شده است، گوگل ممکن است پیامی نشان دهد مبنی بر اینکه «صفحه در دسترس نیست به این دلیل که فایل robots.txt در URL قرار دارد». پیام در تصویر زیر نشان داده شده است:

فایل Robot.txt

3- متا تگ ربات‌های Noindex

یکی دیگر از دلایل رایج اینکه چرا ممکن است صفحات در گوگل ایندکس نشوند این است که ممکن است متا تگ « noindex» در <head> صفحه داشته باشید. هنگامی که گوگل این متا تگ robots را می‌بیند یک دستور واضح است که نباید صفحه را ایندکس کند. گوگل همیشه به این دستور احترام می‌گذارد و می‌تواند به چند شکل بسته به نحوه کد گذاری آن باشد:

 • Noindex، follow
 • Noindex، nofollow
 • Noindex، follow، noodp
 • Noinde، nofollow، noodp
 • Noinde

در اینجا نمونه ای از اسکرین شات آورده شده است در مورد آنچه که در <head> یک صفحه می‌تواند به نظر برسد:

تگ noindex

برای بررسی اینکه صفحه شما آیا دارای متا تگ ربات‌های noindex است، منبع کد را مشاهده کنید و کد را در <head> دنبال کنید. اگر وبسایت شما با جاوا اسکریپت رندر شده است، ممکن است لازم باشد از ویژگی Inspect Element گوگل کروم برای مشاهده <head> به طور صحیح استفاده کنید. 

4- تگ X-Robots Noindex

شبیه متا تگ robots، یک تگ X-robots توانایی کنترل کردن ایندکس شدن در گوگل را از طریق یک تگ سطح صفحه (page-level tag) فراهم می‌کند. با این حال، این تگ در هدر پاسخ یک صفحه خاص یا سند استفاده می‌شود. این تگ معمولا بر روی صفحات غیر HTML استفاده می‌شود که هیچ <head> وجود ندارد مانند فایل‌های PDF، فایل‌های DOC و سایر فایل‌هایی که وبمستران مایل نیستند در گوگل ایندکس شود. 

5- محتوای تکراری داخلی در وبسایت

تکرار محتوای داخلی یک ریسک برای هر سئو کاری است. محتوای تکراری داخلی ممکن است باعث شود گوگل صفحه شما را ایندکس نکند، اما نسبت‌های زیاد محتوای تکراری در صفحات شما احتمالا باعث خواهد شد که رتبه‌بندی خوبی نگیرید. بنابراین اگر صفحه خاصی دارید که مقدار زیادی محتوای مشابه با صفحه دیگر در سایت شما دارد ممکن است این دلیلی باشد که صفحه شما در گوگل ایندکس نشده و یا رتبه‌بندی خوبی نگیرد. 

برای بررسی محتوای داخلی تکراری، پیشنهاد می‌شود که از ابزار Siteliner برای کراول شدن وبسایت خود استفاده کنید. این ابزار به شما همه صفحات با محتوای تکراری را گزارش می‌دهد و همچنین به شما یه نمایه گرافیکی از اینکه چند محتوا بر روی وبسایت شما تکرار شده است را نشان می‌دهد.

محتوای تکراری

گوگل به وضوح در راهنمای کنسول جستجوی خود بیان می‌کند که وبسایت‌ها باید محتوای مشابه را به حداقل برسانند. ممکن است که صفحاتی بر روی سایت با محتوای بسیار مشابه بتوانند هنوز تا حدی رتبه بگیرند، با این حال صفحاتی که دقیقا محتوای مشابهی دارند احتمالا از نتایج جستجوی گوگل به سرعت جدا خواهند شد. این صفحات ممکن است از نتایج جستجو تحت اطلاعیه‌ای مانند زیر حذف شوند:

محتوای تکراری در سایت

6- تکرارهای خارجی

محتوای تکراری خارجی بدان معناست که ممکن است محتوای وبسایت شما از دیگر وبسایت‌ها کپی شده باشد. نسبت‌های زیاد محتوای تکراری یک نشانه مطمئن برای گوگل از محتوایی با کیفیت پایین است و باید با هر هزینه‌ای از آن دوری کرد. مهم نیست که آیا وبسایت شما یک سایت بازاریابی با تولید مشتری راغب (lead generation)، فروشگاه تجارت الکترونیک، پلتفرم انتشار آنلاین یا وبلاگ شخصی  است، برای همه قواعد مشابه اعمال می‌شود.

یک راه برای تشخیص دادن اینکه محتوای شما با سایت‌های دیگر تکراری است این است که یک اسنیپت از محتوا را به صورت نقل قول در جستجوی گوگل قرار دهید که نشان می‌دهد به عنوان مثال توضیحات محصولی با تعدادی از دیگر سایت‌ها تکراری است. اما لازم به ذکر است که برندهای معتبر احتمالا در نتایج جستجوی گوگل با محتوای تکراری رتبه خوبی خواهند داشت. با این حال، سایت‌هایی با اعتبار کمتر ممکن است به طور کامل ایندکس نشوند و یا رتبه خوبی با محتوای تکراری مانند توضیحات محصول ارائه شده توسط تولید کننده در سایت آن نگیرند. 

برای بررسی محتوای تکراری خارجی، پیشنهاد می‌شود که از Copyscape برای اینکه نقشه سایت شما یا یک مجموعه خاصی از URLها کراول می‌شوند یا نه استفاده کنید. این ابزار یک گزارش بسیار مفید در مورد محتوای تکراری سایت شما نسبت با سایت‌های دیگر را گزارش می‌دهد. در تصویر زیر اسکرین شات از آن چیزی است که نشان داده می‌شود.

محتوای تکراری خارجی

7- به طور کلی نبود ارزش برای ایندکس شدن از نظر گوگل 

همچنین ممکن است یک صفحه خاص یا کل وبسایت شما بسیار بد باشد تا آنجا که ارزش کافی برای ایندکس شدن از نظر گوگل را نداشته باشد. برای مثال سایت‌های همکاری در فروش (affiliate sites) که چیزی جز تبلیغات پویا ایجاد نمی‌کنند برای کاربر ارزش کمی دارد. گوگل الگوریتم خود را برای جلوگیری از رتبه‌بندی چنین سایت‌هایی تصحیح کرده است. 

8- وبسایت هنوز جدید و تأیید نشده است

وبسایت‌های جدید توسط گوگل و موتورهای جستجوی دیگر به سرعت ایندکس نمی‌شوند. از لینک‌ها و سایر سیگنال‌ها، گوگل ایندکس می‌کند و بنابراین یک وبسایت در نتایج جستجویش رتبه می‌گیرد.  به همین دلیل است که ساخت لینک یا لینک بیلدینگ به ویژه برای وب سایت های جدید بسیار مهم است.

9- زمان بارگذاری صفحه

اگر سایتی دارید که صفحات آن بسیار آهسته بارگذاری می‌شوند و مشکل آنها برطرف نشده گوگل رتبه شما را کاهش داده و حتی ممکن است از فهرست جستجوی موتور خود آن را خارج کند. به طور کلی، صفحه به سادگی رتبه آن پایین می‌آید اما به بدی آن نیست که اصلا ایندکس نشود. 

برای بررسی زمان بارگذاری صفحه می‌توانید از ابزار Google’s Page Speed Insights یا ابزار GTMetrix استفاده کنید. در تصویر زیر نمونه‌ای از گزارش که توسط ابزار گوگل ارائه شده نشان داده شده است:

دلایل ایندکس نشدن

10- صفحات یتیم (Orphaned)

گوگل، وبسایت شما (و نقشه سایت XML) را برای یافتن لینک‌هایی به مطالب شما، بروز رسانی ایندکس خود کراول می‌کند و رتبه‌بندی‌های سایت شما در نتایج جستجوی خود (از جمله عوامل دیگر) تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر گوگل نتواند لینکی را به مطالب شما یا بر روی سایت شما یا یک سایت خارجی پیدا کند، در نتیجه برای گوگل وجود ندارد و آن ایندکس نخواهد شد. صفحات بدون لینک‌های داخلی به عنوان صفحات یتیم نامیده می‌شوند و آنها می‌توانند دلیل کاهش ایندکس در گوگل باشند. برای تعیین اینکه صفحه یا صفحات شما قابل یافتن هستند، پیشنهاد می‌شود برای کراول شدن سایت خود از ابزاری مانند Screaming Frog استفاده کنید و سپس برای URLهای خاص در سؤال جستجو کنید. در اینجا مثالی از آنچه که می‌بینید آورده شده است:

صفحات یتیم

یک روش قوی‌تر برای بررسی صفحات یتیم این است که URLها را از Screaming Frog crawl فرستاده و یک صفحه گسترده‌ای تهیه کنید که URLها با نقشه سایت XML همگام سازی شوند. این امر به شما اجازه خواهد داد فوری همه URLهایی که در نقشه سایت XML شما وجود دارند را شناسایی کنید اما در طی کراول کشف نمی شوند. به یاد داشته باشید که تنظیمات کراول شما می‌تواند امر کند که URLها کراول شوند.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

دلایل دیر ایندکس شدن سایت

دلایل دیر ایندکس شدن

1- طراحی نامناسب سایت

اگر ساختار و طراحی سایت به گونه‌ای باشد که گوگل نتواند لینک‌های مورد استفاده شما را در سایت پیدا کند و همچنین برای یافتن محتوای سایت شما دچار مشکل شود، بنابراین ایندکس شدن سایت شما با مشکل روبرو خواهد شد. بسیاری از تکنولوژی های مرتبط با وب نیز ممکن است چنین اختلالی را در سایت شما ایجاد کنند، این موضوع باید توسط برنامه نویس سایت مورد بررسی قرار گیرد و رعایت شود.

2- نبود لینک‌های داخلی و خارجی مناسب در سایت

صفحات وبسایت شما باید حداقل به یکی دیگر از صفحات موجود در وبسایت یا وبسایت‌های دیگر لینک شوند. موتورهای جستجوگر در نتایج خود، صفحاتی را که به صفحه‌ای داخلی همان سایت یا صفحه‌ای خارجی (سایت دیگر) لینک نمی‌شوند را ایندکس نخواهند کرد. به این دلیل که گوگل به راحتی آن صفحه را پیدا نمی‌کند و نمی‌تواند تغییرات آن را دنبال کند. 

3- سرعت بارگذاری سایت

در صورتی که سرعت بارگذاری صفحات سایت شما کند باشد، گوگل به جای ایندکس کردن سایت شما به سراغ سایت‌های دیگری می‌رود که سریع بارگذاری می‌شوند و محتوای آنان را ایندکس می‌کند. از این رو برای اینکه سرعت وبسایت خود را بهبود بخشید می‌توانید راهکارهای ارائه شده در مقاله راهکارهایی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت و تأثیر آن بر سئو را دنبال کنید.

4- استفاده نکردن از نقشه سایت گوگل

با توجه به اینکه روزانه میلیون‌ها مطلب، ویدئو، تصویر و غیره به اینترنت اضافه شده، برای نمایش بهتر آنها در نتایج موتور جستجو باید توسط خزنده‌های موتور جستجو مورد بررسی قرار گیرند، از این رو داشتن نقشه سایت امری ضروری است. بنابراین در صورت نداشتن نقشه سایت، گوگل خودش تصمیم می‌گیرد که با چه سرعتی صفحات سایت شما را کاوش کند و اگر تناوب بروزرسانی سایت شما کم باشد، در صورت تعریف نکردن نقشه سایت، باعث دیر ایندکس شدن مطالب سایت می‌شود. لازم به ذکر است که سایت‌های خیلی بزرگ که مطالب زیادی دارند برخی مواقع توصیه می‌شود به جای استفاده از نقشه سایت اجازه دهند تا گوگل خودش مطالب را ایندکس کند.

5- استفاده نادرست از نقشه سایت گوگل 

نقشه سایت یا Sitemap یکی از قسمت‌های بسیار مهم برای ایندکس شدن صفحات وبسایت است، با کمک نقشه سایت می‌توانید صفحات وبسایت خود را به منظور اطلاع رسانی به گوگل و دیگر موتورهای جستجو، فهرست کنید تا ربات‌های گوگل وبسایت شما را با دقت بیشتری بررسی کنند. همچنین هر زمان که محتوای یک صفحه تغییر می‌کند باید نقشه سایت هم تغییر کند، اما بسیاری از مدیران سایت‌ها به جای نقشه سایت پویا، یک فایل استاتیک و ثابت را به عنوان Sitemap خود به گوگل معرفی می‌کنند و این همان دلیلی است که صفحات شما یا دیر ایندکس می‌شوند و یا ایندکس نخواهند شد. 

6- سرعت بروزرسانی اطلاعات سایت

اگر وبسایت خود را به طور مکرر با محتوای باکیفیت بروزرسانی کنید، موتورهای جستجو به سایت شما علاقه مند خواهند شد. به طور کلی موتورهای جستجو بروزرسانی منظم را دوست دارند و توجه ویژه‌ای به محتوای سایت دارند. موتور جستجوی گوگل سرعت خزنده خود را با سرعت بروزرسانی اطلاعات سایت شما وفق می‌دهد؛ بدین صورت که اگر روزی یک مطلب در سایت خود بگذارید خزنده گوگل هم روزی یکبار به سایت شما سر خواهد زد و اگر روزی 10 مطلب در سایت خود بگذارید خزنده گوگل هم سرعت خود را افزایش می‌دهد تا بتواند مطالب سایت‌تان را ایندکس کند. بنابراین تناوب ایندکس شدن مطالب سایت، به تناوب بروزرسانی سایت شما بستگی دارد.

7- قطعی یا مشکل سرور در سایت

ممکن است برای شما پیش آمده است که به دلیل ایجاد مشکلاتی در سرور و یا اختلال‌هایی در تنظیمات DNS دامنه پیامی مبنی بر عدم دسترسی ربات گوگل به سایت در پنل مدیریت کنسول جستجوی گوگل دیده باشید. این قبیل مشکلات حتما بر روی ایندکس شدن صفحات سایت تأثیر خواهند گذاشت. اما اگر در مدت زمان کوتاهی و سریع این مشکلات را برطرف کنید دسترسی ربات‌های گوگل به صفحات سایت شما ممکن شده و با بازخوانی مجدد، ایندکس مطالب را انجام خواهند داد. لازم به ذکر است در صورت رفع نکردن مشکل، گوگل سایت شما را از نتایج خود حذف می‌کند تا زمانی که سایت دوباره به عالت عادی برگردد که در اینصورت ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا سرعت ایندکس شدن صفحات به حالت قبل برگردد.

 

تبلیغات میان متنی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگلاز جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی

 

 

[ دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 ] [ 15:7 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

هنگامی که میخواستیم مقاله ای برای معرفی Less بنویسیم متوجه سایتی به آدرس http://less-css.ir/ شدیم که ظاهرا تلاش کرده است تمام سایت انگلیسی را به فارسی ترجمه کند. با توجه به وجود چنین سایتی به نظر می رسد هرگونه تلاش برای آموزش کد نویسی در Less در این مقاله تکراری جلوه کند. بنابراین تنها تلاش خواهیم کرد که به معرفی Less پرداخته و شما را تشویق کنیم که از این پلفرم استفاده کنید. اگر شما هم مانند ما مقالات زبان اصل را ترجیح می دهید، سایت اصلی Less به آدرس http://lesscss.org/ می باشد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت شرکتی و  طراحی سایت فروشگاهی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

 

less چیست

 

Less چیست؟

وقتی میخواستم تعریف Less را از سایت فارسی معرفی شده در بالا کپی کنم. دلیل علاقه خود به رفرنس های خارجی برایم یادآوری شد. براستی چرا منابع خارجی قابل فهم ترند؟ در تعریف سایت فارسی یک مترجم لازم بود تا مفهوم Less را درک کنم. در سایت اصلی براحتی میتوانستم مفهموم را متوجه شوم. این مشکل در بسیاری از سایت های فارسی شده به چشم می خورد و متاسفانه ظاهرا ادامه نیز خواهد داشت. Less با هدف ساده کردن کد نویسی استایل صفحات وب ایجاد شده است. در واقع می توان گفت که Less پلتفرمی است که قصد دارد با افزودن امکان کد نویسی، ایجاد صفحات استایل دهی را ساده تر کند. Less بسیاری از امکانات یک زبان برنامه نویسی مانند تعریف متغیر، ترکیب متغیرها و بسیاری ویژگی های دیگر را برای نوشتن کدهای CSS بکار می برد، تا بتوان کدهای استایل دهی را سریع تر و خوانا تر نوشت.

Less در برابر Sass

در مقاله Sass چیست؟ به معرفی پلفرم دیگری برای نوشتن کدهای CSS پرداختیم که میتوان گفت، که همین ویژگی های ذکر شده برای Less را دارا بود. در مقالات متعدد خارجی و ایرانی، از برتری یکی از این دو بر دیگری دلایلی آورده شده است. که کار قضاوت نهایی را سخت می کند. در حقیقت با وجود پلتفرمی مانند stylus بعید بنظر میرسد که هیچکدام از این دو پلتفرم از نظر راحتی و قابلیت، بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند. ولی با توجه به تعداد کاربرانی که از این دو پلتفرم استفاده می کنند. میتوان نتیجه گرفت که ظاهرا کاربران وب با ما هم عقیده نیستند و این دو پلتفرم را به stylus ترجیح میدهند. شناخت تک تک پلتفرم های وب کار بسیار دشواری است، بخصوص اینکه اکثر این پلتفرم ها متن باز بوده و برنامه نویسان زیادی بر پایه آنها پلتفرمهای جدیدی ایجاد کرده اند، که خود این پلتفرم های جدید هر یک قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارد، و توسط سایت های معتبری استفاده شده اند. در مقاله Sass چیست؟ اشاره کردیم که سایت لینکدین از پلتفرم compass برای استایل دهی به صفحات استفاده کرده است. که خود این پلتفرم از پلتفرم Sass ایجاد شده است. مسلما با این میزان تنوع امکان یادگیری تمام این پلتفرم ها و حتی شناخت تک تک آنها برای یافتن ساده ترین و مناسبترین آنها برای استفاده ممکن نیست. کارشناسان مختلف، آنچنان نظرات ضد و نقیضی بیان کرده اند، که عملا کار انتخاب یکی از این پلتفرم ها را دشوارتر می کند. پیشنهاد ما این است که یکی از این پلتفرم های برنامه نویسی برای استایل دهی صفحات وب را بخوبی فرا بگیرید و استفاده کنید. اگر هر یک از این پلتفرم ها را بصورت صد در صد فرا بگیرید. نیازی به جایگزینی آن با پلتفرم دیگری ندارید. در نهایت امر میتوان خروجی Css، در همه این پلتفرم ها را ویرایش کرد. بنابراین جای نگرانی برای انتخاب پلتفرم برنامه نویسی Css نیست.

Paulmillr در سایت Github از میان پلتفرمهای برنامه نویسی Css پلتفرم Stylus را بدلیل سادگی و توانایی بالا، برتر دانسته است. در همین سایت torkiljohnsen بیان داشته است، که پلتفرم compass تمام ویژگی های منحصر به فرد Stylus را دارد و نیازی به ایجاد یک پلتفرم جدید برای ساده کردن کدهای Sass نبوده است.

Ashton Harris وبلاگ نویس : از بین سه پلتفرم Less، Sass، Stylus بعد از یک مقدمه چند خطی درباره اینکه انتخاب هر کاربری با دیگری فرق دارد. میگوید که پلتفرم Stylus از سایر پلتفرم ها ساده تر و در عین حال قدرتمند تر است. در ضمن در آخر متن خود بخشی به عنوان معرفی پلاگین ها و کتابخانه ها دارد، که در آن سه پلتفرم Nib,Rupture,Jeet را معرفی می کند. در واقع به نظر میرسد، که هدف این وبلاگ نویس این باشد که بگوید: اگر قرار است compass را بعنوان یک کتابخانه Sass در نظر بگیریم. باید آنرا با کتابخانه های Stylus مقایسه کنیم و بشکل ضمنی کتابخانه های Stylus را برتر از Compass میداند. نمیتوان نادیده گرفت که کتابخانه های Stylus باعث میشود تا به ساده ترین شکل، پیچیده ترین کدها را نوشت. برخلاف Less و Sass از پیشوند و پسوند های اضافه اصلا خبری نیست. ولی همانطور که گفته شد compass هم تمام این ویژگی ها را دارد. Compass به زبان cookbook معروف است. که ترجمه آن میشود هرچی میبینی بنویس. که اشاره به سادگی کار با این پلفرم دارد.

مقاله نویس وبلاگ scottlogic که خود را با نام مستعار LUKE PAGE معرفی میکند، بعد از توضیح فلسفه هرکدام از پلتفرمهای Less,Sass,Stylus پیشنهاد میکند که یکی از این پلتفرم ها را انتخاب و بصورت کامل یادبگیرید. درواقع از اعلام برتری یکی بر دیگری اجتناب می کند.

اما در این مقاله 10 مورد از ویژگی های Sass و Stylus که در Less وجود ندارد. بیان شده است. که گویا قصد دارد به مخاطب بگوید Less کمتر از دو پلتفرم دیگر توسعه یافته است.

Johnathan Croom نویسنده مقالات آموزشی سایت Tutsplus با ذکر مثال های متعدد از شباهت ها و تفاوتهای این سه پلتفرم پیشنهاد می کند. که بجای انتخاب و یادگیری یکی از این پلتفرمها هر تعداد که میتوانیم پلتفرم مختلف برنامه نویسی استایل شیت را بیاموزیم.

نکته: اگر شما برای مدت طولانی در حال طراحی سایت هستید حتما برایتان پیش آمده است که یک مشکل در استایل دهی وجود داشته باشد و برای پیدا کردن آن مشکل ساعت ها وقت خود را صرف کرده اید. اگر چنین است بخاطر داشته باشید، همه پلتفرم های برنامه نویسی Css به شما امکان رفع عیب بسیار سریع و ساده را ارائه میدهند. بنابراین پلتفرمهای برنامه نویسی Css هر قدر هم که توسعه نیافته و ساده باشند. بازهم از کد نویسی به خود زبان Css پیشرفته تر میباشند. بنابراین حداقل یکی از این پلتفرم ها را برای کار طراحی سایت خود انتخاب کنید.

 

نحوه استافده از Less

 

نحوه استفاده از Less

 اما در Less میتوان کدهای تولید شده را در صفحه وب استفاده کرد. برای اینکار میتوانید در صفحه وب از کد های زیر استفاده کنید.

<link rel="stylesheet/less" type="text/css" href="styles.less" />

همانطور که در کد بالا میبینید به جای معرفی یک فایل Css یک فایل Less را به صفحه وب معرفی کرده ایم. اما نکته اینجاست که این فایل به تنهایی قابل استفاده نیست و باید یک کتابخانه جاوا اسکریپت به همراه آن بارگذاری شودT تا صفحه وب بتواند از کدهای Less استفاده کند. برای این منظور از کد زیر باید استفاده کرد:

 

<script src="less.js" type="text/javascript"></script>

 

فایل less.js در رفرنس انگلیسی و فارسی و بسیاری سایت های دیگر قابل دانلود بصورت کاملا رایگان و متن باز است. اگر بخواهید میتوانید از فایل جاوا اسکریپت سرور اصلی استفاده کنید.این فایل درآدرس زیر قرار دارد:

<script src="//cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/less.js/2.7.2/less.min.js"></script>

 

بدلیل مسائلی مانند تحریم ایران بهتر است که فایل را روی سرور خود بارگذاری و استفاده کنید. زیرا ممکن است سرور اصلی بصورت ناگهانی از ارائه سرویس به IP های ایران خود داری کند و به این ترتیب تمام استایل دهی های سایت ازبین برود. نکته : فایل معرفی استایل باید قبل از فایل معرفی اسکریپت باشد. اگر از چند فایل استایل دهی استفاده می کنید، نباید نام متغییرها در چند فایل مختلف یکی باشد.

نصب Less

برای نصب Less ساده ترین راه استفاده از پکیج Node.js است. برای اینکار از دستور زیر استفاده کنید.

$ npm install -g less

در خط فرمان میتوان با خط دستور زیر نام فایل خروجی را تعیین کرد

$ lessc styles.less styles.css

تبدیل کد های Less به Css

همانطور که گفتیم نیازی به اینکار نیست ولی اگر بخواهید در سایت Github پلاگینی به نام clean-css plugin وجود دارد که بعد از نصب میتوانید با کمک آن فایل های Less را به Css تبدیل کنید. خط دستور زیر در صورت نصب بودن پلاگین این تبدیل را انجام خواهد داد:

$ lessc --clean-css styles.less styles.min.css

 تبلیغات میان متنی

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگلاز جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

تبلیغات میان متنی

 

[ دوشنبه هجدهم آذر 1398 ] [ 13:12 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]