مجله تکنولوژی های نوین

تکنولوژی ، دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مداربسته / هایک ویژن / دوربین مدار بسته

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مجله تکنولوژی های نوین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

سایت آوازک

طراح قالب: آوازک

[ طراح قالب: آوازک ]

 

بازاریابی با تبلیغات کلیکی و کسب درآمد بالا

بازاریابی با تبلیغات کلیکی و کسب درآمد بالا

سال 2018 ، سال بسیار مهمی برای بازاریابی تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click Marketing برای کسب و کارهایی که طراحی سایت خودشان را راه اندازی کردند بود. گوگل ادوردز به عنوان گوگل ادز برندسازی مجدد شد. تغییراتی که اعمال شد فقط جنبه زیبایی و تزئینی نداشت بلکه به آن ویژگی ها، ابزارها، انواع کمپین ها و گزینه های هدف گذاری هم اضافه شد.
از زمان گسترده شدن فعالیت گوگل به دنیای تبلیغات در سال 2000، از تسلط خود بر اینترنت برای کسب درآمد از تبلیغات در سال 2018 استفاده کرد که به عدد چشمگیر و خیره کننده 116.3 میلیارد دلار رسید که این عدد حدود 85% کل درآمد گوگل در آن سال بود.
جای تعجب نیست که شرکت های دیگری که موفقیت گوگل را در تبلیغات مشاهده کردند از رویه بازاریابی با تبلیغاتی کلیکی برای کسب درآمد استفاده نمودند:

 • بینگ ادز (Bing Ads) در عرضه خدمات خود اصلاحاتی انجام داد تا قابلیت های هدف گذاری جدید در کنار استفاده از گزارشات بیشتر همراه با سایر ویژگی های جدید جذاب را به آنها اضافه کند.
 • بینگ ادز با پلتفرم رسانه های اجتماعی مثل لینکدین ارتباط برقرار کرد تا از قابلیت هدف گیری مخاطبین خاص با پروفایل لینکدین را معرفی کند.
 • آمازون تلاش بسیار زیادی برای بازاریابی با تبلیغات کلیکی انجام داد چرا که مشتریان بیشتری از پلتفرم آن برای جستجوی محصولات بیشتر استفاده می کردند.

با اینکه چالش هایی توسط بینگ، آمازون، فیسبوک، لینکدین، توئیتر و سایر پلتفرم های بازاریابی با تبلیغات کلیکی مطرح شدند، گوگل ادز کماکان به عنوان الگوی اصلی در این حوزه به کار خود ادامه می دهد.

بازاریابی با تبلیغات کلیکی چیست؟

بازاریابی با تبلیغات کلیکی چیست؟

بازاریابی با تبلیغات کلیکی فرایندی است که طی آن شما به عنوان یک فرد تبلیغ کننده بابت هر بار کلیک افراد روی آگهی شما به نهاد یا سازمان مربوطه پول پرداخت می کند. مورد خیلی عالی در مورد بازاریابی با تبلیغات کلیکی یا PPC این است که تبلیغات شما در بخش تبلیغات اسپانسری صفحه نتایج موتور جستجو یا SERP نشان داده می شود.
مثلا کسب و کار شما در حوزه فروش پهپادهای کنترل از راه دور یا بدون سرنشین است. تصمیم دارید که از بازاریابی با تبلیغات کلیکی استفاده کنید تا تبلیغاتی در مورد آخرین محصول خود یعنی – پهپادهای کنترل از راه دور مجهز به دوربین های با رزولوشن بسیار بالا – پست کنید.
هر زمان که فردی در بخش جستجوی گوگل عبارت پهپادهای کنترل از راه دور مجهز به دوربین های با رزولوشن بسیار بالا را سرچ کند، PPC یا تبلیغات کلیکی شما در SERP نشان داده خواهد شد که تمامی URLهای مرتبط با موضوع را دارد.
بنابراین، به کمک بازاریابی با PPC، احتمال اینکه تبلیغ شما خریداری را جذب کند که واقعا به محصول شما علاقه مند باشد زیاد است.
به کمک بازاریابی با تبلیغات کلیکی می توانید از بابت انتشار تبلیغ شما در معرض دید کامل مشتریان مورد نظر خود – یعنی کسانی که شدیدا علاقه مند به خرید محصولات یا خدمات شما هستند – مطمئن باشید.
این امر به نوبه خود باعث می شود که رتبه سایت شما در رنکینگ بهبود پیدا کند. اما سؤالی که باید از خود بپرسید این است که آیا باید در روش بازاریابی با تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری کنید؟ آیا ارزش سرمایه گذاری کردن دارد؟ برای پیدا کردن جواب خود اگر در گوگل از افراد مرتبط و حرفه ای سؤال بپرسید قطعا جوابی که به شما خواهند داد مثبت است و پیشنهاد خواهند کرد که به هر قیمتی در این شیوه سرمایه گذاری کنید.
گوگل برای موضع گیری خود در جهت حمایت از این شیوه بازاریابی دلیل موثقی دارد. طبق گزارش غول موتور جستجو در سال 2016، تبلیغ کنندگان به ازای هر 1 دلاری که در این شیوه بازاریابی سرمایه گذاری کردند، 8 دلار بدست آوردند.

4 دلیل که چرا کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی نتایج مورد نظر شما را نمی دهد

توجه داشته باشید که گزارشی که در بالا از طرف گوگل در مورد بازگشت سرمایه (ROI) برای بازاریابی با PPC عنوان کردیم فقط یک میانگین است و تبلیغ کنندگانی هم هستند که طبق اهداف گذاشته شده به نتایج مورد انتظار خود نرسیدند.
می خواهید بدانید که چرا کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی شما به اهداف تعیین شده دست پیدا نمی کند؟ در ادامه 4 دلیل عنوان می کنیم که اثر منفی روی این کمپین دارند با ما همراه باشید.4 دلیل که چرا کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی نتایج مورد نظر شما را نمی دهد1

- انتخاب کلمات کلیدی خیلی گسترده است

دقیقا مشابه با محتوای آنلاین، تبلیغات کلیکی شما هم باید بهینه سازی شود و به همین منظور باید شدیدا در این حوزه سرچ بسیار دقیقی انجام دهید.
کلمات کلیدی که در تبلیغات PPC خود انتخاب می کنید باید تا حد امکان به کلمه مدنظر مشتری هدف نزدیک باشد. در صورتی که کلمات کلیدی انتخابی شما بیش از حد گسترده باشد، تبلیغ شما هم به مخاطبین گسترده تر و متنوع تری نشان داده خواهد شد که شاید خیلی از آنها اصلا علاقه مند به چیزی که می فروشید نباشند.
مثلا، فرض کنید کسب و کار شما منحصرا در حوزه فروش موتور پمپ های دیزلی است. اگر از کلمات کلیدی مثل موتور پمپ دیزلی یا پمپ تزریقی سوخت دیزل در تبلیغات خود استفاده کنید، در SERP، جایی تبلیغ شما قرار می گیرد که فقط مشتریانی ببینند که به دنبال موتور پمپ های دیزلی معمولی می گردند.
اما اگر کلمه کلیدی خود را، پمپ تزریق کننده سوخت یا پمپ تزریق کننده سوخت ریلی مشترک قرار دهید، کار سرچ کردن مشتریان خود را که به این مدل خاص خاص پمپ تزریق کننده سوخت نیاز دارند ساده می کنید.
لذا با این کار احتمال اینکه یک مشتری روی تبلیغات PPC شما کلیک کند نسبت به موقعی که از کلمات کلیدی عمومی و کلی تری استفاده کنید، بسیار بیشتر خواهد بود.

2- پیام تبلیغات PPC شما نامرتبط است

وقتی قصد بازاریابی با تبلیغات کلیکی دارید، باید متن شما و عنوان انتخابی و نیت خرید بازار هدف شما هم راستا و مرتبط باشند در غیر این صورت پیام تبلیغ شما نامرتبط تلقی شده و به کمک بازار هدف شما گسترش پیدا نخواهد کرد.
مفهوم سازی PPC مؤثر برای کسب درآمد یک فرایند دو مرحله ای است. ابتدا عنوانی که قصد دارید استفاده کنید و محتوای تبلیغ باید با کلمات کلیدی که پیشنهاد کرده اید منطبق و یا مرتبط باشند.
دوم اینکه پیامی که تبلیغات PPC دارند باید جواب یا راه حل قطعی برای نیازهای بازار مورد نظر ارائه کند. وقتی یک کاربر در اینترنت شروع به سرچ می کند، به دنبال راهکارهایی است که به مشکل خاص مورد نظر او اشاره می کنند
لذا برای اینکه مشتریان شما روی تبلیغات موجود در شیوه بازاریابی با تبلیغات کلیکی، کلیک کنند، PPC شما باید خود را به شکل راهکار احتمالی برای مسأله یا مشکل کنونی که مشتری را درگیر خود کرده نشان دهد.

گوگل به تبلیغات کلیکی شما امتیاز پایینی می دهد3

- گوگل به تبلیغات کلیکی شما امتیاز پایینی می دهد

گوگل تبلیغات کلیکی شما را بازبینی کرده و امتیاز کیفیت یا QS آن را مشخص می کند. این امتیاز وابسته به 2 عامل هستند: کیفیت کلی و مرتبط بودن تبلیغ شما. گوگل با زیر نظر گرفتن اینکه بعد از نشان دادن تبلیغ در SERP چند نفر روی تبلیغ شما کلیک می کنند، این فاکتورها را ارزیابی می کند.
اساسا، نمره QS پایین یعنی افراد کمتری روی تبلیغ شما کلیک می کنند. با اینکه گوگل QS شما را ارزیابی می کند این بستگی به شما دارد که بخواهید تغییراتی در جهت بهبود تبلیغ خود انجام دهید تا افراد بیشتری روی آن کلیک کنند یا خیر.

4- طراحی ضعیف صفحه فرود وب سایت

اینکه به کاربر اینترنت تبلیغی نشان دهید که روی آن کلیک کند تا وارد وب سایت شما شود و سریعتر نتیجه مورد خود را پیدا کند یک مسأله است اما اینکه وقتی وارد صفحه فرود وب سایت شما شد تجربه کاربری خوبی به او بدهید مسأله دیگری است.
وقتی بازدید کننده وب سایت وارد صفحه فرود شما می شود با چه چیزی روبرو خواهد شد؟ سریعا راهکارهایی برای مشکل خود پیدا خواهند کرد؟ آیا محتوای صفحه فرود شما جوابی برای سؤالاتی که ذهن آنها را درگیر کرده در اختیار آنها قرار خواهد داد؟
تلاش شما در این راستا نه با تبلیغات کلیکی شروع می شود و نه به پایان می رسد. بدین ترتیب، صفحه فرود شما باید برای افزایش نرخ تبدیل بهینه سازی شود تا استراتژی بازاریابی با تبلیغات کلیکی شما مؤثر واقع شود.

راه اندازی کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی چقدر هزینه خواهد داشت؟

راه اندازی کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی چقدر هزینه خواهد داشت؟

بازاریابی با تبلیغات کلیکی در بین بهترین استراتژی ها با قیمت پایین نیست بلکه به این شیوه به عنوان گزینه اشاره کردیم که اگر سرمایه زیادی در اختیار دارید می توانید برای اهداف بازاریابی خود روی آن سرمایه گذاری کنید.
چنانچه به فکر راه اندازی بازاریابی با تبلیغات کلیکی به عنوان بخشی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود هستید، به دلایلی که در این مقاله ذکر کردیم، گوگل ادز بهترین پلتفرم برای راه اندازی و انتشار تبلیغات شماست.
گوگل ادز یک سیستم مزایده ای است که در آن، شما به عنوان یک تبلیغ کننده، ماکزیمم پیشنهاد خود را که مایل هستید به ازای هر بار کلیک روی تبلیغ خود پرداخت کنید، ثبت می کنید (PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک).
قانون این شیوه هم بسیار ساده است: هرچقدر پیشنهاد شما بیشتر باشد، سود بیشتری از قرارگیری تبلیغ دریافت خواهید کرد.
طبق گزارش گوگل، میانگین هزینه پرداختی تبلیغ کنندگان به ازای هر کلیک در پلتفرم گوگل چیزی بین 10 تا 20 سنت در شبکه سرچ گوگل است.

با اینکه عدد میانگین بیان شده جالب توجه به نظر می رسد، هزینه واقعی کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی بستگی به 5 عامل دارد:

 • شدت رقابتی بودن صنعت یا حوزه فعالیت شما
 • میزان رقابتی بودن کلمات کلیدی
 • امتیاز کیفیت یا QS شما
 • پیشنهاد رقبای شما برای کلمات کلیدی
 • کیفیت تبلیغات رقبای شما

طبق تخمین گوگل، کسب و کارهای کوچک و متوسط به طور میانگین 9000 تا 10000 دلار در ماه یا 108000 تا 120 هزار دلار در سال روی PPC سرمایه گذاری می کنند.
طبق مطالعه ای که توسط WebFX انجام گرفته گران قیمت ترین کلمات کلیدی مربوط به صنایع زیر هستند:

 • حقوقی
 • خدمات مالی
 • بیمه
 • خرده فروشی

صنایع خدمات مالی و بیمه روی هم رفته به طور میانگین 1.2 میلیارد دلار هر ساله روی تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری می کنند. آمازون، بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا، به طور میانگین هر سال روی استراتژی بازاریابی با تبلیغات کلیکی 50 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند.
مطالعه ای که توسط WebEx انجام گرفت مشخص کرد که کلمات کلیدی زیر گران قیمت ترین موارد هستند:

 • San Antonio Car Wreck Attorney معادل 670.44 دلار
 • Accident Attorney Riverside CA معادل 626.9 دلار
 • Personal Injury Attorney Colorado معادل 553.08 دلار
 • Structure Settlements معادل 539.82 دلار
 • Austin Drug Rehab معادل 463.05 دلار

78% از گران قیمت ترین کلمات کلیدی مربوط به صنایع حقوقی است. دومین مورد با اختلاف در مورد آسیب ناشی از آب 8% و بیمه با 6% در رتبه سوم است. اکانت خدمات کسب و کار تنها 1% کل کلمات کلیدی بسیار گران قیمت را تشکیل می دهد.

 بازاریابی با تبلیغات کلیکی

با این حال، ثبت بیشترین قیمت پیشنهادی در گرفتن بهترین جایگاه برای استراتژی بازاریابی با تبلیغات کلیکی شما تنها یک طرف قضیه است چون همانطور که گفتیم گوگل نمره کیفیت شما را در موقعیت قرارگیری تبلیغ شما نیز لحاظ خواهد کرد.

QS یا نمره کیفیت شما براساس 3 فاکتور محاسبه می شود:

 • میزان ارتباط شما با کلمات کلیدی
 • نرخ کلیک یا CTR که تعداد کلیک هایی است که روی تبلیغ شما می خورد به تعداد کل بازدیدهایی که گرفته است.
 • کیفیت صفحه فرود شما

با این سه متغیر، گوگل فرمولی برای رتبه بندی تبلیغات در نظر گرفته است:
فرمول رتبه بندی تبلیغات: ماکزیمم میزان قیمت پیشنهادی х نمره کیفیت (QS) تبلیغات شما
مثلا اگر نرخ پیشنهادی CPC شما برای یک کلمه کلیدی 1 دلار باشد و گوگل هم نمره QS معادل 10 به تبلیغ شما بدهد، رتبه تبلیغ شما 10 خواهد شد.
در این مزایده، تبلیغ کنده ای که در نهایت بالاترین رتبه تبلیغ را بگیرد، جایگاه تبلیغاتی برتر به او تعلق خواهد گرفت.
گوگل میزان پول پرداختی یک فرد تبلیغ کننده را به ازای هر کلیکی که کاربران روی تبلیغ او می کنند با یک فرمول ساده محاسبه می کند:
رتبه تبلیغاتیِ تبلیغی که در زیر شما قرار دارد تقسیم بر نمره QS شما بعلاوه 0.01 دلار
از فرمول بالا متوجه می شویم که نمره QS شما تأثیر زیادی روی هزینه کمپین بازاریابی با تبلیغات کلیکی شما خواهد داشت. یعنی اگر گوگل به شما نمره QS بالایی بدهد می توانید با پرداخت پول کمتر، جایگاه تبلیغاتی برتر را کسب کنید.

جمع بندی

گوگل ادز یک پلتفرم بازاریابی با تبلیغات کلیکی مناسب برای شروع کار است. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از گوگل ادز این است که 4 روش مختلف برای افزایش بودجه خود در شیوه بازاریابی با تبلیغات کلیکی به شما ارائه می کند.
اول اینکه گوگل ادز قابلیتی دارد که به کمک آن می توانید تخصیص بودجه روزانه انجام دهید که به موجب آن می توانید برای کمپین هایی که منحصرا روی تبلیغ محصولات پرفروش ما تمرکز دارند پول بیشتری اختصاص دهید.
دوم اینکه در بازاریابی با تبلیغات کلیکی به کمک گوگل ادز می توانید مشخص کنید که چه روز و چه زمانی دوست دارید تبلیغ کلیکی شما نشان داده شود و در نتیجه رقم پیشنهادی خود را فقط بابت تعیین کردن ساعات مشخصی از هفته افزایش دهید.
سوم اینکه، گوگل ادز ویژگی جالبی به نام هدف گیری جغرافیایی دارد که به موجب آن می توانید سرمایه گذاری بیشتری برای دستیابی به مشتریان مدنظر خود در یک ناحیه جغرافیایی خاص مثل محله یا شهر خود در نظر بگیرید.

مورد آخر اینکه اگر معتقد هستید که اکثر مشتریان شما از موبایل استفاده می کنند، گوگل ادز قابلیت هدف گیری مختص دستگاه هم دارد که به شما این امکان را می دهد تا تبلیغات با بازاریابی کلیکی خود را فقط محدود به افرادی کنید که از نوع خاصی از گوشی موبایل استفاده می کنند.

اما سؤال پرسیدیم که آیا بازاریابی با تبلیغات کلیکی ارزش دارد؟ بله ارزش دارد به شرطی که شرایط زیر برقرار باشند:

 • تحقیق شما در رابطه با انتخاب کلمه کلیدی کاملا متمرکز شده و مربوط به نوع خاصی است و از کلمات کلیدی عمومی یا با مفاهیم گسترده استفاده نمی کنید
 • پیام تبلیغات کلیکی شما باید کاملا واضح باشد؛ باید تبلیغ شما توسط بازدیدکنندگان در سطح اینترنت پخش شده و راهکارهایی برای رفع مسائل و مشکلات آنها ارائه کند.
 • به همین ترتیب نیز صفحه فرود وب سایت شما در استراتژی بازاریابی با تبلیغات کلیکی باید بهینه سازی شده و هم راستا با پیام تبلیغ PPC شما باشد. باید جواب سؤال کسانی که در اینترنت جستجو می کنند را بدهد.

باید به گونه ای روی این موضوع تمرکز کنید که تبلیغات کلیکی شما نمره (QS) بسیار خوبی از گوگل بگیرد. هر چقدر نمره QS بهتر باشد، احتمال اینکه در رتبه برتر تبلیغاتی قرار بگیرید بیشتر است و حتی اگر ماکزیمم قیمت پیشنهادی شما از همه هم بیشتر نباشد، می توانید نرخ کلیک پرداختی خود را کاهش دهید.

 

1.       http://darb-shishe-ir.avablog.ir/post/20/%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87+%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C+%DB%8C%D8%A7+%D8%B3%D8%A6%D9%88+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

2.       http://darb-shishe-ir.avablog.ir/post/18/%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87%D8%A7%D8%AA+%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AC+%D8%AF%D8%B1+%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87+%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C

3.       http://darb-shishe-ir.avablog.ir/post/17/%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D9%85%D9%87%D9%85+%D8%AF%D8%B1+%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D9%88%D8%A8+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C

4.       http://darb-shishe-ir.avablog.ir/post/21/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87+%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%AE%D9%88%D8%AF+%D8%B1%D8%A7+%D8%AF%D8%B1+%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84+%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4+%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF

http://rahband77.avablog.ir/post/31/%D8%A7%D9%81%D8%AA+%D8%AF%D8%B1+%D8%B3%D8%A6%D9%88+%D8%A8%D9%87+%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84+%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81%DB%8C+%D9%85%DB%8C+%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

 

[ شنبه سیزدهم دی 1399 ] [ 10:27 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]


 

 

 

در حال حاضر میلیونها دوربین مداربسته نظارتی در فضاهای عمومی در سرتاسر جهان وجود دارد؛ ابزاری که در کمتر از دو دهه توانایی های منحصر به فردی به دولت ها و پلیس برای نظارت بر رفتار شهروندان داده است. در پشت این لنزها، دوربین های مداربسته به روشی تغییر می کنند که مردم اغلب به سختی از آنها آگاه هستند و دراین میان حفظ حریم خصوصی شهروندان موضوعی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

در حال حاضر تشخیص چهره داغ ترین موضوع صنعت دوربین های مداربسته و سیستم های نظارت تصویری به حساب می آید. چرا که در تعدادی از شهرهای جهان، در ایالات متحده آمریکا، چین، آلمان، سنگاپور و دیگر شهر های متروپل جهانی این فناوری به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. پلیس در این کشورها استدلال می کند که استفاده از چنین سیستم هایی به آنها این امکان را داده است که این فناوری را برای شناسایی تروریست های بالقوه و سایر مجرمان شناخته شده بکار گیرند. اما این موضوع  همراه با نگرانی های مختلف نیز هست. گسترده ترین انتظار مردم عادی حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در مکان های عمومی است – که عملا با چنین اقداماتی از سوی دولت ها با تعرض مستقیم روبرو می شود. در حال حاضر ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره باعث شده است که بازنگری های زیادی در نحوه استفاده از آن صورت گیرد.

نواقص عملکرد دوربین های تشخیص چهره

سوال مهم بعدی این است که این سیستم های تشخیص چهره در حال حاضر تا چه اندازه به درستی کار می کنند؟ تحقیقات نشان می دهد که میزان موفقیت این دوربین ها در شناسایی چهره ها حتی تا میزان 2٪ هم پایین می آید. همچنین این فناوری در شناسایی افراد مختلف و خصوصا زنان پوست تیره بسیار کم دقت است و در نتیجه استفاده از چنین فناوری با این همه نواقص آشکار، امکان تشدید تنش ها بین اقلیت های قومی و پلیس را  افزایش می دهد. این موضوع در کشورهایی مانند ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه که اقلیت های قومی و مذهبی زیادی در آنها سکونت دارند بیش از دیگر کشورها مهم جلوه می کند.

همچنین این مسئله می تواند با یک موضوع بحث برانگیز دیگر، یعنی به نحوه استفاده پلیس از پایگاه داده های بسیار بزرگ و متمرکز از چهره های مردم عام دامن بزند. به طور معمول این پایگاه داده های بزرگ شامل تصاویری از افراد بازداشت شده است که ممکن است هرگز به جرمی محکوم نشده باشند و بعید به نظر می رسد که کسی با جمع آوری این داده ها رضایت داشته باشد. به همین دلایل استفاده از نرم افزار خودکار تشخیص چهره بسیار بحث برانگیز بوده  و تا زمانی که این فناوری به اطمینان بیشتری دست پیدا نکند، باید در نحوه استفاده از آن تجدید نظر شود.

 

بیشتر بخوانید:    دوربین مداربسته برای منزل     نصب دوربین مدار بسته     دوربین مداربسته تی وی تی

ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره

در همین حال و به دلیل موضوعات و نگرانی هایی که مطرح شده، در شهر سانفرانسیسکو در ایالات متحده استفاده از تشخیص چهره در سیستم های عمومی برای مدتی کوتاه ممنوع شده است. انتظار می رود سایر شهرهای جهان نیز از این روش پیروی کنند تا مقرارت مشخصی در نحوه استفاده از این تکنولوژی به تصویب پارلمان ها و دیگر نهادهای قانون گذار برسد. ما هنوز نمی دانیم که این تکنولوژی در ایران مورد استفاده گسترده قرار گرفته است یا نه ؟ سوال دیگر این است که آیا برنامه خاصی در میان سیاسیون برای آینده در دستور کار است یا خیر؟ به هر ترتیب این نگرانی یک موضوع جهانی است. ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره موضوعی است که در کشور ما نیز باید از همین امروز به آن توجه ویژه شود.

دنیای فردا تحت نظارت دوربین ها!

تشخیص چهره سوالات بزرگتری را نیز برجسته می کند که پیرامون آنها استفاده از انواع دوربین ها و سیستم های نظارتی برای جامعه قابل قبول شناخته شده است. این  یک واقعیت پیچیده است که دوربین های نظارتی هر روز پیچیده تر می شوند بدون اینکه لزوماً تفاوت زیادی با مدل های آنالوگ سابق خود از نظر ظاهر داشته باشند. هیچ نشانه و اطلاعاتی وجود ندارد که در مورد قابلیت های پیشرفته آنها به ما بگویید، این بدان معناست که فعالیت های پشت سر این دوربین ها شفافیت کمتری پیدا می کنند و در نتیجه شما نمی دانید که با استفاده گسترده از این سیستم ها چه بلایی قرار است بر سر جامعه آینده بشریت بیاید.

برای مثال همزمان با کوچک سازی این فناوری و کاهش هزینه های نصب و راه اندازی، انواع جدیدی از دوربین ها از جمله دستگاه های ویدئویی، هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر تجهیزات نظارتی نیز به وجود آمده اند. در عین حال، تکنیک های تصویربرداری و ضبط بیشتر و بیشتر استاندارد و گسترده شده اند. این تکنولوژی ها، امکان ارتباط بیشتر بین سیستم ها را فراهم می کند و کیفیت را تا آنجا افزایش داده است که تصاویر می توانند در دادرسی های قانونی یک گواهی قابل اعتماد به حساب آیند.

علاوه بر تشخیص چهره ، ما شاهد ظهور دوربین هایی هستیم که قادر به ردیابی و تشخیص اشیا نیز هستند، به علاوه پیشرفت در تجزیه و تحلیل سر و صدا یا بو نیز از دیگر قابلیت های دوربین های مداربسته نوین به حساب می آیند. نیروهای پلیس در ایالات متحده و انگلیس سیستم هایی را آزمایش می کنند که پیش بینی می کند افراد احتمال ارتکاب جرم را دارند یا خیر.  همه این موضوعات در کنار هم یک جهش کوانتومی از دوربین های مداربسته قدیمی به سمت آینده است. دوربین هایی که در یک تحول سریع اگر چه ممکن است در ظاهر به امنیت بیشتر محیط های شهری کمک کنند اما در اصل خودشان به یک چالش امنیتی در آینده تبدیل خواهند شد.

بیشتر نظرسنجی ها حاکی از آن است که عموم مردم طرفدار استفاده از دوربین های مداربسته هستند ، اما سوال اصلی این است که اگر عموم مردم بدانند که این سیستم های نظارتی نوین قادر به چه کارهایی هستند آیا همچنان از این سیستم ها پشتیبانی می کنند؟ با توجه به اکثر واکنش ها در رسانه ها برای شناسایی چهره ، به نظر می رسد که جواب این سوال قطعا منفی باشد.

ابهامات در تکنولوژی تشخیص چهره می تواند وقایع ناگواری برای نسل آینده رقم بزند. بنابراین حاکمیت و مقررات باید سریعاً متحول شوند تا قوانین شفافی برای استفاده از این تکنولوژی تدوین شوند. آیا ایران نیز برای چنین مشکلی که احتمالا در آینده گریبان جامعه را خواهد گرفت تدابیری اندیشیده است؟

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن   تجهیزات دوربین مداربسته    نصب دوربین مدار بسته

[ شنبه سیزدهم دی 1399 ] [ 10:23 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

فناوری تشخیص چهره به سرعت در حال گسترش است. نرم افزاری که با مقایسه تصاویر چهره انسان با یک پایگاه داده از سوابق کل جامعه، افراد را شناسایی می کند و قطعا دنیای آینده ما را نیز تغییر خواهد داد؛ البته این فناوری در همین لحظه که این مطلب منتشر می شود به شدت در چین گسترده شده است اما آیا کل دنیا آماده پذیرش این مهمان ناخوانده در لحظه لحظه زندگی روزمره هست؟ به طور معمول این فناوری در بین نیروهای پلیس بیشتر رواج یافته اما در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و مراکز خرید نیز در حال استفاده گسترده است و این می تواند چالش های عجیبی در زندگی آینده همه ما ایجاد کند.

همان طور که گفتیم فناوری تشخیص چهره به شدت در دنیا در حال گسترش است و به همین دلیل  بحث بر سر نتایج استفاده از این فناوری در آینده نزدیک بسیار ضروری خواهد بود. برای مثال فعالان، سیاستمداران، دانشگاهیان و حتی نیروهای پلیس در مورد تأثیر شناسایی چهره بر فرهنگ سیاسی مبتنی بر حقوق و دموکراسی ابراز نگرانی های جدی می کنند. البته چنین موضوعی در کشورهایی با ساختار متمرکز سیاسی مانند چین، بحث های زیادی در بر نخواهد داشت اما آیا جهان غرب و کشورهایی که خود را صاحب دموکراسی می دانند نیز می توانند چنین تعرض هایی به حریم شخصی را تاب بیاورند؟ علاوه بر همه این موضوعات در کشور ما ایران این چالش ها در آینده ای نزدیک می تواند به شدت زندگی ما را تغییر دهد.

در اینجا نه دلیل را برای شما بیان می کنیم که ما باید نگران استفاده از فناوری تشخیص چهره در فضاهای عمومی باشیم.

1) نظارت شدید خودکار بر زندگی روزمره

در بحث نگرانی از فناوری تشخیص چهره بحث های نظارت شدید دولت بر رفتار عمومی در ابتدای موضوعات قرار می گیرد به عبارتی با استفاده از این فناوری نظارت بر رفتار شهروندان از سوی دولت به شدت زیاد می شود. بگذارید با یک مثال واقعی تر بحث را باز کنیم، دوربین های مدار بسته در حال حاضر در سراسر شهرهای ما گسترده شده اند، اما برای استفاده دولت از فیلم این دوربین ها علیه شما، آنها باید کلیپ های خاصی از شما را پیدا کنند که کاری را انجام می دهید تا به استناد به این فیلم ها جرمی به شما نسبت داده شود.اما با مجهز شدن این دوربین ها به فناوری های مبتنی بر تشخیص چهره چنین نظارت هایی به شدت افزایش می یابد و تشدید می شود. بنابراین  فناوری تشخیص چهره ، نظارت بر رفتار های عمومی را به سطوح جدیدی می رساند. همچنین این فناوری این امکان را برای نظارت زنده و خودکار بر روی افراد در هنگام انجام کارهای روزمره فراهم می کند و به مقامات این فرصت را می دهد تا هر حرکت شما را ردیابی کنند. این یک فیلم هالیوودی نیست، این داستانی است که همین لحظه در حال اجرایی شدن در دنیای واقعی است.

2) عدم وجود چارچوب قانونی یا نظارتی مشخص

اکثر کشورها قانون خاصی برای استفاده از دوربین های تشخیص چهره ندارند که استفاده از این فناوری را تنظیم کند. اگرچه برخی از قانونگذاران در تلاشند این مورد را تغییر دهند اما برای رسیدن به یک قانون مشخص و درست راه بسیاری باید طی شود. به همین دلیل است که این بلاتکلیفی حقوقی راه را برای سو استفاده از این فناوری باز می کند، مانند به دست آوردن تصاویر ما بدون اطلاع و رضایت ما و استفاده از آنها به روش هایی که تصویب نمی کنیم.

3)  نقض حریم خصوصی

حق حریم خصوصی، حتی در فضاهای عمومی نیز اهمیت دارد. این موضوع از فاش شدن هویت ما در مقابل دخالت دولت ها و بدون درخواست دولت یا شرکت های خصوصی محافظت می کند. ضبط و ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل تصاویر ما در مقیاس بزرگ و گسترده در فناوری تشخیص چهره، این حق عمومی و انسانی را تضعیف می کند زیرا این بدان معناست که ما دیگر نمی توانیم در ملا عام کاری انجام دهیم بدون اینکه دولت در مورد آن آگاهی نداشته باشد. بنابراین در بحث نگرانی از فناوری تشخیص چهره نقض حریم خصوصی افراد مهمترین دغدغه عمومی به حساب می آید.

4) تخریب فرهنگ سیاسی دموکراتیک

موضوع مهم دیگر این است که نظارت گسترده عموم مردم با استفاده از فناوری دوربین های تشخیص چهره می تواند افراد را از حضور در رویدادهای عمومی منصرف کند. این موضوع می تواند مشارکت در اعتراضات سیاسی و کارزارهای تغییر جامعه  را نیز به طور کامل خفه کند. همچنین این تکنولوژی می تواند رفتار ناسازگار را به شدت سرکوب کند و بدین شکل ما شاهد یک جامعه مرده خواهیم بود. این اثر خنثی کننده نقض جدی در حق آزادی اجتماعات ، و آزادی بیان به حساب می آید.

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن     دوربین مداربسته

5) این تکنولوژی رضایت مندی شهروندان را کاهش می دهد

در مورد چگونگی استفاده از فناوری تشخیص چهره در واقع اطلاعات دقیق و خاصی وجود ندارد. این بدان معنی است که به عموم مردم فرصتی داده نمی شود که با ضبط، تجزیه و تحلیل و ذخیره تصاویر خود در پایگاه داده موافقت داشته باشند. به همین دلیل با محروم کردن شهروندان از رضایت عمومی در زندگی، آنها را از انتخاب و کنترل استفاده از تصاویر خود محروم می کنیم.

نگرانی از فناوری تشخیص چهره

 6) اشتباهات گسترده در محاسبات

مطالعات متعدد نشان داده است که الگوریتم های آموزش داده شده بر روی مجموعه داده های این فناوری با اشتباهات گسترده روبرو است و در نتیجه افراد رنگین پوست، به ویژه زنان رنگین پوست را اشتباه شناسایی می کند. چنین الگوریتمی به ویژه اگر منجر به دستگیری های غیرقانونی شود، یا اگر سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی را به تبعیض علیه زنان و مردم از نژاد اقلیت سوق دهد، به شدت نگران کننده خواهد بود.

7)  افزایش سوبرداشت های مقرضانه

افرادی که از نرم افزار تشخیص چهره استفاده می کنند به اشتباه اعتقاد دارند که این فناوری بدون خطا است و این موضوع می تواند منجر به تصمیمات نادرست در سیستم ها و سازمان های نظارتی شود. کاملا واضح است که نتایج تولید شده توسط ماشین ها و فناوری های با چنین نواقصی نباید نحوه رفتار آژانس های دولتی یا شرکت های خصوصی با افراد را تعیین کند. بر اساس یک اصل کاملا منطقی اپراتورهای آموزش دیده انسانی باید کنترل معنی داری بر این تکنولوژی داشته باشند و براساس قانون تصمیم بگیرند.

8)  سو استفاده توسط گروه های مخفی دولتی

پایگاه های داده ای که حاوی تصاویر چهره ما هستند باید زنگ هشدار را به صدا درآورند. این موضوع حاکی از آن است که شرکت های خصوصی و آژانس های اجرای قانون تصاویر ما را برای ساختن لیست های مظنونین احتمالی بدون اطلاع و رضایت ما می توانند این اطالعات را به اشتراک بگذارند. این تهدیدی جدی برای حقوق فردی و آزادی های مدنی ما است. امنیت این پایگاه های داده و آسیب پذیری آنها در برابر عملکرد هکرها نیز باعث نگرانی مضاعف خواهد شد. نگرانی از فناوری تشخیص چهره در چنین موضوعاتی بیشتر شبیه فیلم ها هیجانی و هالیوودی می شود اما باید این اخطار را به شما بدهیم که در واقعیت این کار در حال انجام است و نظارت شدیدی در آینده بر رفتار شما اعمال خواهد شد.

9) سو استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره علیه اقشار ضعیف

برای نظارت بر جرایم احتمالی که در سطح شهرها رخ می دهد می توان از فناوری تشخیص چهره استفاده کرد. اما همچنین این فناوری می تواند به صورت انتخابی و با نیت های دیگر نیز به کار گرفته شود. به عنوان مثال برای شناسایی مهاجران و پناهندگان و یا حتی برای سرکوب کردن جناح های سیاسی دیگر. همچنین دولت هایی که به نقض آشکارحقوق اقلیت ها در کشورشان متهم هستند می توانند از این فناوری برای سرکوب بیشتر این اقلیت ها استفاده کنند.

بحث شدیداً مورد نیاز

با نگرانی های فراوان در مورد فناوری تشخیص چهره ، ما به شدت به گفتگوی برجسته تری در مورد تأثیر این فناوری بر حقوق و آزادی های مدنی نیاز داریم. بدون تنظیم صحیح این سیستم ها، ما می توانیم دولت های پولیسی را در کشورهای مختلف دنیا ایجاد کنیم که در نهایت به از دست رفتن آزادی های اجتماعی و تشکیل دولت های سرکوب گر منتهی می شود. فاشیسم با این تکنولوژی یک قدم به جامعه جهانی نزدیک تر می شود.

بیشتر بخوانید:    دوربین مداربسته برای منزل   نصب دوربین مدار بسته   دوربین مداربسته اصفهان

[ شنبه سیزدهم دی 1399 ] [ 10:22 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

ابزارهای طراحی UI / UXابزارهای طراحی UI / UX برای طراحی سایت و اپ ها بسیار زیاد است و اما اینکه بخواهید با یکی از آن ها و یا چندین نرم افزار کار کنید، مطمئنا انتخاب های سختی در پیش خواهید داشت.

شما با خواندن این مقاله، می توانید برترین ابزارهای طراحی UI / UX را شناسایی کنید و بدانید که بهتر است از کدام یک از آن ها در زمینه کسب و کار و همچنین طراحی UI / UX کار کنید.

ابزارهای UI به طراحان کمک می کند تا بتوانند نمونه محصول خود را در کمترین زمان ممکن آماده کنند و ببینند که محصول نهایی به چه صورت است و آیا چیزی که فکرش می کرده اند، بوده است یا خیر.

این ابزارهایی که طراحان UI / UX از آن استفاده می کنند در واقع، پیچ و مهره های یک طرح را نشان می دهند و عملکرد آن را به شما ارتباط می دهند.

ابزارهای UX بر کاربر و نحوه تجربه محتوای آنها متمرکز شده اند.

این ابزارهای طراحی UI / UX می توانند به ساختار معماری اطلاعات و همچنین نحوه عبور شخصی از طریق تجربه کمک کنند.

از آنجا که این مسئله مفهومی تر است، ابزارهای UX در مورد کمک به یک طراح برای ترسیم تصویر گسترده تر از چگونگی تاثیر محتوا و سازمان بر تجربه هستند.

ما قصد داریم نگاهی به برخی از ابزارهای طراحی UI / UX بیندازیم که شاید برای روند طراحی شما مفید واقع شوند. برخی از این ابزارهای طراحی UI / UX دارای ویژگی هایی هستند که هم در UX و هم در UI کار می کنند اما به خاطر تجربه کاربری شخصی شما، این لیست را به دو دسته تقسیم کرده ایم.

پیشنهاد می کنم که حتما این مقالات را مطالعه بفرمایید :

 1. 5 نکته اساسی در مورد طراحی UX
 2. بهبود UX یا تجربه کاربری با فرانت اند مناسب

معرفی ابزارهای طراحی UI / UX

در این لیست، 11 ابزار اول ذکر شده برای طراحی UI بسیار عالی هستند در حالی که 12-17 برای UX مناسب است.

 1. Sketch

نرم افزار Sketchاگر تجربه طراحی UI دارید، مطمئنا از Sketch شنیده اید و دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا این یکی از ابزارهای طراحی است که بسیار استفاده می شود.

قادر به ایجاد تغییرات کلی و دلخواه از طریق نمادها، سبک های لایه ای یا سبک متن، یا ویژگی های تغییر اندازه و تراز صاف آن، از طریق کتابخانه خود، زمان کافی را برای طراحان فراهم می کند تا نمونه های مداوم را ارائه دهند.

Sketch یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX است که در نوع خود بی نظیر است.

 

 

 

سئو         طراحی سایت خبرگزاری       طراحی سایت فروشگاهی

 

 

 1. Studio InVision

اینویژن استودیوInVision با داشتن یک مجموعه کامل از برنامه ها، به کلیه ابزارهای طراحی UI مورد نیاز برای ایجاد نمونه های کاملا عملی و کاربردی با عناصر و انیمیشن های پویا، به طراحان می دهد.

در کنار این ابزار طراحی آسان UI، آن ها همچنین ارتباطات را آسان می کنند و با ویژگی های همکاری که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کار خود را در هنگام طراحی به اشتراک بگذارند، بازخورد دریافت کنند و در هر مرحله تغییرات، مستند ایجاد کنند.

اگر می خواهید از ابزارهای طراحی UI / UX استفاده کنید حتما InVision را فراموش نکنید.

جنبه مفید دیگر InVision تخته سفید دیجیتال است که به اعضای تیم اجازه می دهد تا ایده های خود را از آنجا به دست بیاورند، تعامل برقرار کنند و قبل از حرکت به جلو، همه موارد مهم را از سیستم خارج کنند.

 

 1. Axure

Axure
عملکرد Axure در نمونه سازی و پیگیری جریان کار است و این دارای یک رابط صاف برای مستند سازی است و همانطور که می خواهید پیش می رود.

Axure بسیاری از ویژگی های دیگر نمونه سازی محبوب و ابزار طراحی UI را ارائه می دهد. این امکان را برای تست قابلیت ها فراهم می آورد و همه چیز را برای دستیابی آسان به توسعه دهنده جمع می کند.

این، همراه با تاکید بر ارتباطات، اطمینان حاصل می کند که همه افراد در یک پروژه با پیشرفت و تغییراتی که در زمان واقعی اتفاق می افتد، به روز شده اند، و Axure را به گزینه ای مناسب برای طراحی UI تبدیل می کنند و به عنوان یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX شناخته شده است.

 

طراحی سایت فروشگاه آنلاین      طراحی وب سایت      ساخت وب سایت

 1. Craft

کرافت در طراحی
Craft، افزونه ای از InVision است و درست در کنار کارهایی که ممکن است در Photoshop یا Sketch انجام دهید، با عملکردی همگام سازی که کارهایی را که روی آن کار می کنید به روز می شود.

در کنار این ویژگی صرفه جویی در زمان، کرافت همه چیز مورد نیاز برای نمونه سازی و همکاری را ارائه می دهد. تغییرات در یک ظاهر طراحی، ویرایش ها و سایر ترفندها در صفحه نمایش به روز می شود تا همه از همان نسخه یک پروژه به آن مراجعه کرده و کار کنند.

کرافت نیز به عنوان یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX شناخته شده است.

Craft خود را از سایر ابزارهای طراحی UI با محتوای خالی جدا می کند و به هر دو عکس Getty و iStock دسترسی پیدا می کنید و به شما امکان می دهید طرح خود را با تصاویر بهتر ایجاد کنید و در صورت وجود داده در طرح خود، می توانید از منابع مورد استفاده خود استفاده کرده یا از منابع دیگر آن را وارد کنید.

بسیاری از ابزارهای طراحی UI به شما امکان این را به شما نمی دهند که از مدل های خود را با محتوای پر معنی تر ایجاد کنید.

این ویژگی ویژه Craft به نمایه شما نشان می دهد دقیق تر از آنچه ممکن است یک طراحی نهایی باشد.

 1. Proto.io

ProtoProto.io به قول خودشان می گوید، استفاده از نرم افزار طراحی UI آنها منجر به “نمونه های اولیه می شود که واقعی هستند” و Proto.io در این مورد چنین مسئله ای را ارائه می دهد و می گوید آنچه را که شما نیاز دارید برای ایجاد، سازماندهی، ادغام و آزمایش دقیق مدل ها به شما ارائه می دهیم.

Proto.io با چنین ادعای که دارد، خود را یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX می داند.

همچنین روند همکاری را سریع تر می کند و باعث برقراری ارتباط بین اعضای تیم از طریق نظرات و بازخورد ویدئویی و همچنین ادغام با برخی از محصولات شناخته شده تر آزمایش شده مانند Lookback، Userlytics و معتبر می شود.

 

 1. Adobe XD

Adobe XDسخت است که Adobe را از جایگاه خود به عنوان حق امتیاز در نرم افزار طراحی خاموش کنید، پادشاهی محصولات طراحی آن ها به عنوان سوپر نرم افزار طراحی شناخته شده است و محصولات ادوب، جز برترین مصحولات ابزارهای طراحی UI / UX هستند.

Adobe XD ابزارهای برداری مستقر را برای ایجاد نمونه های اولیه و مدل های با رابط کاربری آشنا برای هر کسی که از سایر محصولات Adobe آشنا است، ارائه می دهد.

به همراه همکاری در زمان واقعی، باعث شده است تا بسیاری از طراحان UI به این امر واقعیت بخشند و متوجه قوی بودن این نرم افزار شوند.

Adobe XD ابزارهای پیچیده بسیاری برای طراحان UI دارد اما همچنین با آنچه طراحان ایجاد کنش ها و سایر عناصر پویا هستند که می توانند در نمونه های اولیه و یا مدل های یکپارچه نیاز داشته باشند، موجود است.

 

شرکت طراحی سایت       ساخت سایت        طراحی سایت شرکتی

 1. Marvel

Marvel
این که آیا شما مدتی طراح UI بوده اید یا تازه وارد نقش بازی می شوید، پلتفرم طراحی مارول کار را آسان می کند.

Marvel نیز جز ابزارهای طراحی UI / UX به حساب می رود.

با استفاده از ایجاد hi-fi، نمونه های اولیه تعاملی و آزمایش کاربر، این کار را به یک طراح UI می دهد تا همه چیز مورد نیاز آن ها باشد و همه در یک رابط بصری برای شما گردآوری شده است.

مارول همچنین دارای ویژگی ای به نام Handoff است که به کلیه HTML و سبک های CSS مورد نیاز برای شروع ساخت، به برنامه نویسان می دهد و می توان گفت یکی از کامل ترین ابزارهای طراحی UI / UX است.

 1. Figma

Figma
Figma به طراحان اجازه می دهد نمونه های اولیه و مدل های پویا بسازند و آن ها را برای قابلیت استفاده آزمایش کنند و همگام سازی پیشرفت را انجام دهند.

فیگما به چندین نفر امکان می دهد تا همزمان بر روی یک پروژه کار کنند، دقیقا مانند Google Docs که به شما امکان می دهد ببیند چه کسی این همکاری را در زمان واقعی باز کرده است.

خواهید دید چه کسی کار می کند و چه کاری انجام می دهد و همچنین مبتنی بر مرورگر (آنلاین) است و آن را فورا در دسترس همه قرار می دهد و به عنوان یک امتیاز اضافی، برای استفاده فردی رایگان است، و هزینه ای برای شما به صورت انفرادی نخواهد داشت.

با استفاده از فیگما، در واقع شما در حال استفاده از یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX هستید.

 1. Framer X

Framer X

Framer X از روزهای ابتدایی خود به عنوان یک نمونه اولیه نمونه سازی از کد تکامل یافته است و به عنوان یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX شناخته شده است.

امروزه این نرم افزار میزبان ابزارهای UI برای ساخت نمونه های اولیه کاربردی و آزمایش قابلیت استفاده است. توانایی کار با React باعث می شود تا طراحان UI که دوست دارند در رده جدیدترین نوآوری های طراحی وب قرار بگیرند، ایده آل باشد.

Framer X همچنین افزونه های متنوعی را در فروشگاه خود ارائه می دهد و به طراحان UI امکاناتی همچون کیت های UI را برای یکپارچه سازی کانال های رسانه های اجتماعی مانند اسنپ چت و توییتر را ارائه می دهد و از این جهت پیشنهاد می شود تا از ابزارهای طراحی UI / UX “فریمر ایکس” استفاده کنید.

 

 1. Origami Studio

استودیو اوریگامی

استودیوی اوریگامی چیزی مانند InVison یا Sketch دارد، که برای مبتدیان در طراحی کمی ساده تر است. برای کسانی که به عنوان بخشی از سیستم طراحی خود به یک ابزار نمونه سازی پیشرفته تر نیاز دارند، Origami Studio برای ارائه محصولات بسیار زیادی دارد.

این پلتفرم ابزارهایی را دارد که برای ساخت نمونه های اولیه کاملی که توسط یک ویرایشگر پچ پیشرفته طراحی شده است، می باشد و به طراحان این فرصت را می دهد تا عملکردهای پیشرفته را در اختیار داشته باشند و نمونه های اولیه در نهایت مانند یک برنامه یا صفحه وب واقعی به نظر می رسند و کار می کنند.

استودیوی اوریگامی همچنین با Sketch به خوبی ادغام شده است و اگر به صورت موازی با Sketch کار می کنید، به شما امکان می دهد لایه هایی را وارد کنید و آن ها را مستقیما و بدون هیچ گونه قطعی کپی و پیست کنید.

استودیوی اوریگامی یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX در دنیا است.

 

طراحی سایت تهران

      طراحی سایت اختصاصی     قیمت طراحی سایت

 1. Webflow

WebFlow
Webflow به شما قدرت طراحی می دهد و بدون دانستن HTML یا CSS می توانید با آن کار کنید.

با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن و رابط بصری، Webflow به شما آزادی خلاقانه می دهد تا هر آنچه را تصور می کنید بسازید.

استفاده از Webflow برای ساخت نمونه اولیه یک وب سایت واقعی به شما می دهد و کد دقیق HTML و CSS را برای شما تولید می کند و به جرات می توان گفت یکی از معروف ترین محصولات برای ابزارهای طراحی UI / UX، وب فلو است.

 1. FlowMapp

FlowMapp

هنگام تدوین استراتژی تجربه کاربری، طراحان باید به ساختار، جریان و نقشه های مربوطه توجه کنند که همگی در پایه و اساس طراحی UX قرار دارند و فلومپ یکی از ابزارهای طراحی UI / UX مناسب حال حاضر است.

در جاهایی که بسیاری از ابزارهای موجود در آنجا سعی می کنند UI و UX را با هم در یک سیستم عامل ترکیب کنند، FlowMapp خود را به رشته طراحی UX اختصاص می دهد.

 

 

 

 1. Balsamiq

Balsamiq
Balsamiq با داشتن یک رابط کاربری مورد پسند، ایجاد وایرهای با سطح کم را آسان می کند. حتی افراد با تجربه صفر در پخش وایرها می توانند پرش کنند و مواردی را که به نظر خوب می رسند جمع کنند.

Balsamiq هر دو ابزار UI و UX را در بر می گیرد اما با داشتن وایرهای کم وفادار است و به خوبی کار می کند و جز ابزارهای طراحی UI / UX برتر به حساب می آید.

 1. VisualSitemaps

VisualSitemaps

خوب است که ابزاری که به طور خاص برای کار نقشه های تصویری طراحی شده باشد، به خوبی کار کند و آن را بتوانیم به عنوان یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX بشناسیم. این ابزار دارای اتوماسیون کامل، امکان عبور از طریق وب سایت های محافظت شده با رمز عبور است که حتی با وجود آفلاین بودن آن امکان وارد کردن به Sketch وجود دارد و این نیز یک امتیاز مثبت برای ابزارهای طراحی UI / UX خواهد بود.

VisualSitemaps روند ایجاد نقشه های بصری را می گیرد و آن را برای کسانی که آرزوی داشتن ابزارهای طراحی UI / UX حرفه ای، توسعه دهندگان و هر کس دیگری که باید در روند ایجاد آن ها درگیر باشد، فوق العاده می کند.

 

 

هزینه طراحی سایت       طراحی سایت وردپرس      طراحی پورتال

 1. TreeJack

TreeJack
داشتن محتوای با کیفیت، کافی نیست و باید با یک جریان با استفاده از ابزارهای طراحی UI / UX و ساختاری ترتیب داده شود که قابلیت دسترسی به آن را به حداکثر برساند.

اینجاست که معماری اطلاعات به کمک ابزارهای طراحی UI / UX وارد می شود.

Treejack در معماری اطلاعات تخصص دارد و به شما امکان می دهد ساختار درخت یک وب سایت را با کاربران واقعی آزمایش کنید.

سپس نتایج به دست آمده را نشان می دهد که مسیر و پیمایش کاربر را از طریق محتوا نشان می دهد و به شما بینش های ارزشمندی می دهد که می توانید برای ویرایش و ترفند سازماندهی محتوا استفاده کنید و مطمئنا “تری جک” یکی از حرفه ای ترین ابزارهای طراحی UI / UX است.

 1. Wireframe.cc


لازم نیست وایرها پیچیده باشند و ساده نگه داشتن آن ها اجازه می دهد تا به روش ساده و مستقیمی در نحوه ساخت یک طرح ارتباط برقرار کنند و خواص ابزارهای طراحی UI / UX حرفه ای این گونه است.

Wireframe.cc ابزارهای سیم کشی خود را روی مینیمالیسم متمرکز می کند و ابزارهای طراحی UI / UX بر روی این موضوع دقت دارند.

محدود کردن عمدی پالت رنگی و استفاده از عناصر مستطیل ساده، به همراه یک رابط بدون عارضه، به طراحان UX اجازه می دهد تا یک سیم فریم وفاداری کم را در یک لحظه بسازند.

حتی یک نسخه آزمایشی در مرورگر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید تا ببینید که چگونه کار می کند و می توانید یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX به نام وایرفریم را تست کنید.

 1. Optimal Workshop

Optimal Workshop

تا آن جا که یک پلتفرم و ابزارهای طراحی UI / UX پیش می رود، Optimal Workshop تمام آنچه را برای تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده، کشف کردن معماری اطلاعات و آزمایش و ارزیابی یک طرح به شما نیاز دارد، را در خود جای داده است.

Optimal Workshop خود را در ارائه بینش و ارائه داده های عمیق در مورد کاربران و نحوه تعامل آنها با یک طرح متمایز می کند و آپتیمال ورکشاپ نیز به عنوان یکی از برترین ابزارهای طراحی UI / UX شناخته شده است.

[ دوشنبه هشتم دی 1399 ] [ 19:55 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

تاثیر استفاده از نشانه های بصری

نشانه های بصری یا نشانه های دیداری در طراحی سایت ، همانطور که به عنوان نشانه های جهت دار شناخته می شود، عناصری برای جلب توجه به مناطق مهم سایت هستند و آن المان ها به بازدید کنندگان وب سایت شما کمک می کنند تا با وب سایت شما ارتباط برقرار کنند.

هنگام طراحی سایت، فراموش نکنید که از تاکتیک نشانه های بصری قدرتمند استفاده کنید تا محتوای خوب تهیه شده، را به مشتری ارائه دهید و بتوانند با شما به راحتی ارتباط برقرار کنند.

تصاویر، رنگ ها و چیدمان ها بسیار بیشتر از دکوراسیون سایت مهم هستند. اگر در زمینه طراحی سایت تازه وارد هستید یا می خواهید وب سایت شخصی خود را راه اندازی کنید، این مقاله می تواند به شما کمک زیادی بکند.

علائم واضح برای نشانه های بصری

قبل از اینکه موضوع را باز کنیم، بیایید به تصویر زیر نگاه کنیم:
استفاده از المان های اشتباه در سایت
در چند ثانیه اول به کجا نگاه می کنید؟ آیا به گوشه بالا سمت راست نگاه می کنید؟

بیشتر افراد به دنبال مسیری هستند که مرد در تصویر به دنبال آن است، که گوشه ی سمت راست بالای آن است و دقیقا منظور از نشانه های بصری این است که نگاه مخاطب را به جایگاه درست هدایت کنیم.

 

طراحی سایت صرافی        طراحی سایت هتل    طراحی سایت آموزشگاهی

 

اکنون ما همان تست را انجام می دهیم اما با عکس دیگری:

نشانه های بصری مناسب برای کاربرانآیا این بار مستقیما به متن “NEWSLETTER SIGN UP” نگاه می کنید؟

مثال های فوق دو صفحه خبرنامه ساختگی است که ما برای توصیف این تئوری ایجاد کردیم، هدف از این صفحات ساده این است که ما می خواهیم بازدید کنندگان وب سایت ما در خبرنامه های سایت ثبت نام کنند تا ما بتوانیم عینک آفتابی خود را به آن ها بفروشیم.

در تصویر دوم، ما از یک تصویر استراتژیک با مردی که به سمت چپ نگاه می کند استفاده می کنیم، جایی که ما فرم ثبت نام خبرنامه خود را داریم تا بازدید کننده وب سایت از خط دید مرد پیروی کند و بداند چه کاری باید انجام دهد و در اینجا مزایای استفاده از نشانه های بصری را درک خواهید کرد.

نمونه معروف Google Analytics 360 Suite است که مرد در تصویر به سمت راست نگاه می کند که توضیحات محصول و دکمه دعوت به اقدام یا کال تو اکشن در آن قرار دارد.

 

روش دیگر انجام دادن اضافه کردن فلش مانند مثال زیر است:

نمونه هدایت کننده کاربر سایت

صفحه اصلی Landrover یک نمونه عالی استفاده از فلش برای جلب توجه بازدید کنندگان وب سایت و نشان دادن آنچه در آینده انجام می دهد، ارائه می دهد و می توانید از آن برای نمونه نشانه های بصری در طراحی وب الگو بگیرید.

 

طراحی سایت پزشکی      طراحی سایت املاک       طراحی سایت صنعتی

 

علائم نشانه های بصری ضمنی

ما در مورد استفاده از یک تصویر یا یک نماد به عنوان نشانه های بصری بحث کرده ایم، در مورد رنگ ها چطور؟ استفاده از رنگ ها به عنوان یک نشانه های بصری روشی ضمنی برای جلب توجه بازدید کنندگان وب سایت شما است که هیچ پیکان و تصویری برای نشان دادن مکان های جستجو وجود ندارد.

مانند مثال زیر، دکمه تماس “SUBMIT” به رنگ زرد است و در صفحه ساده مانند بالا، این دکمه :تماس با ما” فورا توجه شما را به خود جلب می کند.
علائم واضح برای نشانه های بصریاگر تغییر رنگ دکمه تماس با ما با سبک کلی وب سایت شما مطابقت ندارد، می توانید سبک متن را در دکمه call to action تغییر دهید، برای مثال، متن را پررنگ تر کنید یا از یک فونت دیگر که مناسب سایت شما است، استفاده کنید.

روش دیگر استفاده از نشانه های بصری ضمنی در طراحی وب، استفاده از فضای سفید است.

فضای سفید، به عنوان فضای منفی شناخته می شود که منطقه خالی در صفحه شما است. تاثیر فضای سفید را به هیچ وجه دست کم نگیرید، اگر صفحه خود را با تعداد زیادی تصویر، متن و تماس با دکمه های عملی پر کنید، بازدید کنندگان وب سایت شما احساس غرق شدن در سایت، گیج شدن و گم شدن می کنند که در نتیجه آن ها نمی دانند چه کاری انجام دهند.

برای جلب توجه به منطقه مهم، اجازه دهید کمی فضای سفید در اطراف آن قرار گیرد.

فضای سفید قابلیت خواندن وب سایت شما را بهبود می بخشد، حواس پرتی را از بین می برد، باعث می شود وب سایت شما مدرن تر به نظر برسد و مهم تر از همه، بازدید کنندگان وب سایت شما می توانند نشانه های بصری شما را نسبت به آنچه در آینده انجام می دهند حس کنند.

 

سئو کردن سایت      ساخت وب سایت        طراحی سایت اختصاصی

نتیجه استفاده از نشانه های بصری

با توجه به واکنش بازدید کنندگان وب سایت خود، لازم نیست حتما از دکمه “تماس با ما” استفاده کنید. انجام دقیق آن با استفاده از نشانه های بصری، طراحی کلی وب سایت شما را بهبود می بخشد اما هنوز هم همین نتیجه را به شما خواهد داد.

هر وقت می خواهید یک طرح جدید را امتحان کنید، فراموش نکنید که آزمایش A / B را انجام دهید تا ببینید کدام یک از این طرح ها برای شما بهتر است و مخاطبین می توانند راحت تر جذب سایت شما شوند.

[ دوشنبه هشتم دی 1399 ] [ 19:51 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]