مجله تکنولوژی های نوین

تکنولوژی ، دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مداربسته / هایک ویژن / دوربین مدار بسته

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مجله تکنولوژی های نوین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

سایت آوازک

طراح قالب: آوازک

[ طراح قالب: آوازک ]


تشخیص-چهره-Face-Detection-دوربین-مداربسته-چیست؟,,

قابلیت تشخیص چهره یکی از امکانات جالب در دوربین های سری اسمارت است. قابلیتی که برای بسیاری از مصرف کننده ها بسیار جذاب به نظر می رسد. این دسته از دوربین های مداربسته در تشخیص و شناسایی چهره افراد در حال تردد در مجموعه ها و سازمان ها بسیار کاربردی هستند. با استفاده از قابلیت های تشخیص چهره در این دوربین های مداربسته می توان عملکرد سیستم های نظارتی اتاق های کنترل، مدارهای آلارم اتوماتیک، دستورات ارسالی به دوربین های PTZ جهت زوم کردن بر روی سوژه های مورد نظر و … را بهبود بخشید. به دلیل تکنولوژی پیشرفته تر در دوربین های تحت شبکه قابلیت تشخیص چهره تنها در این نوع از دوربین ها وجود دارد. و تاکنون دوربین های آنالوگ نسل جدید با این قابلیت تولید نشده اند.

منظور از تشخیص چهره (Face Detection) در دوربین مداربسته چیست؟

زمانی که صحبت از امکانات پردازش تصویر در دوربین مداربسته به میان می آید در واقع منظور بخشی از توانایی های موجود در قابلیت های پردازش تصویری (Video Content Analytics) یا به اختصار VCA است. تمامی مکانیزم های هوشمند تجزیه و تحلیل تصویری در واقع بخشی از علم پردازش تصویر محسوب می شوند، که از جمله می توان به مکانیزم های ساده ای مانند حرکت در تصویر (Motion Detection)، شناسایی چهره (Face Capture)، تشخیص چهره (Face Detection) و ... اشاره نمود.

نحوه عملکرد تشخیص چهره در دوربین های مداربسته

این دوربین ها با استفاده از الگوریتم های خاصی که در نرم افزار آنها تعریف شده است(مانند فاصله میان چشم ها، ابروها، بینی، خطوط صورت و …) می توانند چهره افراد را در زوایای مختلف تشخیص دهند. منظور از زوایای مختلف، تشخیص چهره از روبرو یا نیم رخ است که این امر به نرم افزار دوربین مدار بسته بستگی دارد. ولی معمولا تا زاویه 45 درجه رااز روبرو تشخیص می دهند. بعد از عملیات تشخیص نوبت به تحلیل و پردازش تصاویر می رسد که بدین صورت است که دوربین از چهره فرد یا افراد مورد نظر عکس گرفته و در بایگانی دستگاه ضبط یا سرور ذخیره می کند و شما می توانید بدون آنکه نیاز به جستجو در فیلم ذخیره داشته باشید به تمام تصاویر به همراه سایر جزئیات اعم از روز و ساعت ورود افراد دسترسی داشته باشید.

تفاوت تشخیص چهره Face Detection و شناسایی چهره Face Capture در دوربین مداربسته

در هنگام خرید باید به این نکته توجه نمایید که دو نوع از قابلیت تشخیص چهره در دوربین های مداربسته وجود دارد که با هم متفاوت اند. یکی قابلیت Face Detection و دیگری قابلیت Face Capture است. در قابلیت فیس کپچر تنها امکان تشخیص صورت افراد میسر است و امکان تمایز چهره های مختلف در آن وجود ندارد. اما در قابلیت Face Detection یا شناسایی چهره، عملکرد هوشمندانه و پیشرفته تری دارد و امکان تشخیص چهره های مختلف در آن امکان پذیر است. بعنوان مثال زمانی که چهره فردی توسط دوربین شناسایی می گردد در صورت ورود فرد مورد نظر به قسمت های مختلف مجموعه، امکان tracking یا ردیابی آن فرد در هر لحظه وجود دارد و در صورت ورود به مکان های غیر مجاز با تعبیه دستگاه آلارم می توان اطلاع رسانی مربوطه را انجام داد.

محاسن دوربین های مدار بسته تشخیص چهره

1. کمک به جمع آوری مدارک و شواهد

اگر در محل کارتان نیازمند سیستم نظارتی هستید که بتواند در جمع آوری شواهد و مدارک در هنگام نیاز به کمکتان بیاید دوربین های مداربسته با قابلیت تشخیص چهره کارایی لازم را در این خصوص دارند. و می توانند مدارک کافی را برای مشاهده تمام اتفاقات رخ داده در اختیارتان بگذارند.

2. جلوگیری از وقوع جرم

در واقع یکی از وظایف اصلی یک سیستم نظارتی جلوگیری از وقوع جرم و جنایت است و این سیستم ها می توانند عملکردی پیشگیرانه در وقوع جرم و بزه داشته باشند. در این راستا با نصب دوربین های مداربسته تشخیص چهره در مکان هایی با امکان بالای وقوع جرم می توان از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری نمود.

3. ارتقا امکانات نظارتی و کنترل و مدیریت فعالیت ها و رخداد ها

فعالیت و رخداد های زیادی وجود دارند که روزانه در یک ساختمان یا محیط اداری بوقوع می پیوندند. زمانی که سیستم نظارتی خود را به دوربین های تشخیص چهره مجهز می کنید می توانید نظارت بهتری بر فعالیت افراد درون سازمان خود داشته باشید.

 

پک دوربین مدار بسته     خرید دوربین مداربسته       قیمت نصب دوربین مداربسته       دوربین هایک ویژن

واژه BLC در دوربین مدار بسته

واژه BLC در دوربین مدار بستهواژه BLC در دوربین مدار بسته

واژه BLC در دوربین مدار بسته

واژه BLC در دوربین مدار بسته: کلمه BLC مخفف سه واژه Back Light Compensation

به معنای جبران ساز نور پس زمینه است. در واقع یک مکانیزم بهبود دهنده تصویر است

که از آن برای تنظیم نور در تصاویر دوربین مدار بسته استفاده می شود. دیافراگم دوربین

مدار بسته حفره ای است که با توجه به میزان نور محیط باز و بسته میشود. درصورت زیاد

بودن نور محیط دیافراگم بسته میشود و اجازه ورود نور کمتری به چیپ تصویر را میدهد

(تا تصویر اشباع نشود) این کار البته میتواند در برخی محیط ها مشکلاتی هم برای ما ایجاد

کنید. یک اتاق را فرض کنید که دارای یک پنجره پر نور است میزان نور پنجره باعث خواهد

شد دیافراگم دوربین بسته شده و تصویر داخل اتاق کاملا تاریک باشد. برای رفع این مشکل

از مکانیزم BLC استفاده میکنند. این مکانیزم در محیطهای که دارای اختلاف سطح نور

است محیط کم نورتر را به عنوان محیط مرجع در نظر میگیرد.

دیافراگم دوربین

به این ترتیب بدون توجه به نور پنجره در مثال بالا دیافراگم دوربین را به اندازه ای باز

میکند تا محیط داخلی روشن به نظر برسد. البته این کار یک مشکل و یک محدودیت دارد.

مشکل این خواهد بود که پس از باز شدن دیافراگم دوربین تصویر پنجره کاملا اشباع خواد

شد. (بصورت کاملا سفید در خواهد آمد) محدودیت نیز در میزان باز کردن دیافراگم است.

هرچه دیافراگم بیشتر باز شود قسمت بزرگتری از تصویر اشباع خواهد شد پس در باز کردن

دیافراگم محدودیت وجود دارد و الزاما نمیتوان از این طریق محیط کم نور را کاملا پر نور

کرد. با وجود محدودیت و اشکال موجود در مکانیزم BLC استفاده از آن به علت سادگی و

کم هزینه بودن بسیار رایج است. برای رفع دو اشکال گفته شده از مکانیزم WDR استفاده

میشود.

[ سه شنبه ششم مهر 1400 ] [ 10:29 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]

 

شمارش-افراد-People-Couning-دوربین-مداربسته-چیست؟,,

دستیابی به آمار دقیقی از میزان تردد مشتریان و همچنین کارکنان مراکز اداری، تجاری و ... در ساعات مختلفی از شبانه روز می تواند به نحوه مدیریت و ارائه خدمات متناسب با نیاز مشتریان و کنترل فعالیت های پرسنل کمک شایانی کند. همچنین وقوع حوادث طبیعی یا غیر مترقبه مانند زلزله، آتش سوزی، جرم و جنایت و … نیز بر لزوم نصب سیستم های دارای قابلیت پردازش تصویر به منظور نظارت بر رفت و آمد در مراکز تجاری بزرگ می افزاید.
از این رو تولیدکنندگان سیستم های نظارتی و امنیتی با تولید نرم افزارهایی با قابلیت تجزیه و تحلیل تصاویر مانند شمارش افراد، تشخیص چهره، شناسایی پلاک خودرو و … در صدد رفع نیاز های کاربران برآمده اند.
Video Content Analytics و یا به اختصار VCA به معنی تجزیه و تحلیل کامپیوتری تصاویر ویدئویی در زمان واقعی، در دوربین های مدار بسته است. این عمل توسط نرم افزار های مخصوص موجود در دوربین مداربسته برای تشخیص سریع و شمارش افراد انجام می شود. در هنگام تنظیم سیستم مداربسته، می توان نتایج این تجزیه و تحلیل را در یک کامپیوتر مرکزی که مشاهده نمود.

الگوریتم شمارش افراد در دوربین مداربسته

در ابتدا دوربین شروع به بررسی پیکسل به پیکسل تصویر بین دو فریم متوالی می کند. برای اینکه دوربین بتواند حضور فرد را تشخیص داده و ردیابی کند ابتدا باید بتواند حرکت را در تصویر تشخیص دهد(Motion Detection). الگوریتم های خاصی در داخل نرم افزار شمارشگر تعریف می شوند که داده های آن می تواند بر اساس ویژگی های ظاهری یک انسان باشد. برای مثال داشتن دو دست، دو پا و یا اندازه عرض شانه ها که هر کدام به صورت جداگانه برای نرم افزار تعیین گردیده تا دوربین بتواند افراد را از سایر سوژ ها و اشیا تشخیص داده و عمل شمارش را به درستی انجام دهد.

نحوه عملکرد شمارشگر افراد

  1. ورودی ها و مناطق وسیع را می توان با اتصال چندین دوربین سقفی پوشش داد.
  2. ابتدا دوربین مدار بسته حرکات افراد را دنبال می کند.
  3. سپس دوربین به نرم افزار شمارنده متصل شده و با دقت بسیاری بالایی تعداد افرادی را که از منطقه مورد نظر عبور می کنند تشخیص داده و ثبت میکند.
  4. سپس اطلاعات بدست آمده به کامپیوتر مرکزی از طریق کابل، شبکه داخلی، اینترنت و ... منتقل می شوند.
  5. افراد با عبور از منطقه مورد نظر با توجه به جهت حرکتشان شمارش می شوند که می تواند از بالا، پایین، چپ یا راست باشد و بستگی به تنظیماتی که خودتان انجام داده اید دارد.
  6. در صورت لزوم می توانید برای بهینه سازی عملکرد دوربین و افزایش دقت شمارش، تنظیمات دستگاه را برای ورودی های مختلف تغییر دهید. برای مثال در ورودی هایی که نور کم است و سایه ها مانع از شمارش دقیق می شوند و یا تراکم جمعیت در محل زیاد است می توانید دقت و حساسیت نرم افزار را افزایش دهید.

برخی از مزایای این سیستم:

  • با استفاده از دوربین هایی با امکان شمارش لحظه ای افراد تردد کننده، امکان مقایسه آماری تعداد مشتریان مراجعه کننده به فروشگاه در طول هفته و یا در مناسبت های خاص امکان پذیر است که این امر می تواند بر تحقیقات و روش های بازاریابی یک کسب و کار تاثیر گذار و کمک کننده باشد.
  • با استفاده از این تکنولوژی می توان ساعت های پیک حضور مشتریان در فروشگاه را تشخیص داد که این امر مدیریت یک مرکز تجاری را به مراتب آسانتر می سازد.
  • امکان بهینه سازی نحوه توزیع نیرو های انسانی را میسر ساخته و امکان نظارت بر آن را فرآهم می کند.


همانطور که می دانید هر فناوری دارای میزانی از درصد خطا است. نرم افزارهای شمارش گر افراد یا People Counting در دوربین های مدار بسته ای که تاکنون به بازار آمده اند دارای دقت و حساسیت نزدیک به 98 درصد می باشند. دوربین های مداربسته زیادی با برند های مختلف دارای این قابلیت هستند اما می توان گفت برند های هایک ویژن، داهوا ، بوش و اکسیس از جمله بهترین برندهای تولید کننده دوربین های نفر شمار هستند.

 

   شرکت هایک ویژن    دوربین تی وی تی    راهنمای نصب دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته خرید

قابلیت UTC در دوربین مدار بسته

قابلیت UTC در دوربین مدار بسته: عبارت UTC مخفف up the coast و به قابلیتی در

دوربین مدار بسته گفته میشود که یک راه ارتباطی و دسترسی به دوربین از طریق کابل

کواکسیال برای کنترل منو تنظیمات در دوربین مدار بسته آنالوگ و آنالوگ HD را فراهم

میکند. دوربین های مدار بسته در مکان های مختلف مانند دیوار، سقف و بعضی اوقات در

مکانهایی با ارتفاع زیاد و دسترسی سخت برای جلوگیری از آسیب توسط افراد خلافکار

نصب میشوند. اگر دوربین به دلایل مختلف در مکانی نصب شده باشد که دسترسی به

آن برای اعمالی مانند تعمیر، نگهداری یا تست سخت باشد قابلیت UTC کمک زیادی به

شما در این زمینه خواهد نمود. قابلیت UTC به کاربر این امکان را میدهد که از راه دور به

منو OSD دوربین مدار بسته دسترسی داشته باشند و تنظیمات مربوط به دوربین را از راه

دور و بدون نیاز به فاصله کم از دوربین انجام دهند.

مزایای این تکنولوژی

از مزایای این تکنولوژی این است که نیازی به تغییر مدار اصلی دوربین برای بهره برداری از

این تکنولوژی نمی باشد و سیگنال های کنترلی منو OSD از طریق کابل کواکسیال به

دوربین انتقال پیدا میکند. لازم به ذکر است که منو OSD تنظیماتی مانند رنگ، نور، فعال

و غیرفعال کردن سنسورها و قابلیت های مختلف دوربین مدار بسته را در اختیار کاربر قرار

میدهد. شما میتوانید پس از نصب دوربین ها تنظیمات مربوط به منو OSD را به راحتی در

کنار نمایشگر یا دستگاه ضبط تصاویر انجام دهید. مزایای قابلیت UTC در دوربین مدار

بسته از مهمترین مزایای این تکنولوزی صرفه جویی در زمان نصب یا تست سیستم

نظارتی میباشد که میتواند تا حدود زیادی مشکلات و سختی های این بخش را برطرف

نماید. این قابلیت به کاربر اجازه دسترسی به تنظیمات دوربین را بدون دسترسی به آن

میدهد. ازجمله مزایای این قابلیت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ذسترسی به منو OSD از راه دور توسط کابل کواکسیال

۲- تنظیم دوربین های بیرونی از داخل ساختمان

۳- کاهش زمان واز بین بردن مشکلات مشاهده تنظیمات دوربین

۴- اعمال تنظیمات بدون دسترسی مستقیم به دوربین

۵- یک راه حل مقرون به صرفه بدون تغییر در طراحی دوربین.

[ سه شنبه ششم مهر 1400 ] [ 10:27 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]


سرور-دوربین-مدار-بسته-چیست-؟,,

سرور ها در واقع همان کامپیوتر های معمولی هستند که ظرفیت بالاتری داشته و توان گرافیکی پیچیده تری دارند و به عنوان سرویس دهنده اصلی به سایر کامپیوتر های موجود در شبکه همواره روشن و در دسترس اند. وظیفه یک سرور کامپیوتری، ذخیره، بازیابی و ارسال اطلاعات به سایر رایانه های موجود در شبکه است. مثال جالب این موضوع در مقیاس بزرگتر، شبکه کامپیوتری جهانی یا همان اینترنت است که وابسته به تعداد زیادی از سرورها در سرتاسر جهان است.
سرور ها در نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانند به جای دستگاه های ضبط NVR مورد استفاده قرار گیرند. معمولا برای ضبط تصاویر در بستر تحت شبکه از دستگاه ضبط NVR جهت نظارت، کنترل و مدیریت مکان مورد نظر استفاده می گردد. اما گاهی اوقات به دلیل وجود سرور های قدرتمند با ظرفیت خالی در ادارات یا سازمان های بزرگ و یا به منظور ارائه عملکردهای تصویری پیچیده تر از سرور ها استفاده می شود.

محاسن استفاده از سرور

1. امکان نصب نرم افزار های متعددی بر روی سرور ها وجود دارد که هر کدام قابلیت ها و آپشن های متعدد و ویژه ای نیز دارند. این قابلیت ها در برخی از نرم افزار های vms مانند hikvision ivms و dahua pss رایگان است. اما در برخی دیگر مستلزم پرداخت هزینه است. مانند نرم افزار blue iris که نسبتا هزینه کمی دارد و یا نرم افزارهایی همچون milestone, exacq, Avigilon که مستلزم پرداخت هزینه بیشتری هستند.
2. سرور ها بسیار انعطاف پذیر بوده و می توانند از چندین هزار عدد دوربین در یک بستر تحت شبکه پشتیبانی کنند.
3. در سرور ها امکان نصب نرم افزار هایی وجود دارد که دارای قابلیت های پیشرفته ای همچون پلاک خوانی، تشخیص چهره، شمارش افراد، تشخیص عبور از خط، تشخیص نفوذ و ... هستند.
4. سرور ها دارای قابلیت و ظرفیت ذخیره سازی بالایی به مراتب بیشتر از NVR ها هستند. در نتیجه از امنیت بیشتری جهت ذخیره و بازیابی اطلاعات برخوردارند.
5. سرور ها با داشتن پردازنده های قوی در ساختار خود از سرعت عملکرد بالایی برخوردارند.

معایب استفاده از سرور

1. سرورها دارای مصرف برق بیشتری نسبت به دستگاه های ضبط NVR هستند و هزینه های آپدیت و نگه داری آنها نیز از NVR ها به مراتب بیشتر است.
2. قابلیت استفاده از تکنولوژی POE در سرور ها وجود ندارد. در نتیجه اگر تمایل به استفاده از POE در نصب دوربین مدار بسته وجود داشته باشد، هزینه زیادی را باید صرف خرید سوئیچ های POE نمود.

مقایسه کلی دستگاه ضبط NVR و SERVER


به دلیل آنکه اکثر مشتریان به دنبال راهی ارزانتر هستند کمتر از سرور و بیشتر از دستگاه ضبط NVR استفاده می نمایند. همچنین NVR ها نصب آسانتری نیز نسبت به سرورها داشته، مشکلات نرم افزاری کمتر و پایداری سیستمی بیشتری نیز نسبت به سرور ها دارند.
از مزیت های دیگر NVR نسبت به سرورهای کامپیوتری می توان به سوئیچ داخلی POE اشاره نمود که در کاهش هزینه ها نقش موثری داشته و در صورت استفاده از NVR دیگر نیاز به پرداخت هزینه جداگانه برای خرید POE وجود ندارد. اما با این وجود نمی توان از قابلیت هایی نظیر قدرت پردازش بالا، قابلیت های تصویری ویژه و نرم افزار های مختلف و .... در سرور ها چشم پوشی نمود.

به طور کلی برای انتخاب میان سرور و یا دستگاه ضبط NVR به فاکتور هایی نظیر بزرگی پروژه، مقیاس پذیری سیستم ها و از همه مهم تر چگونگی کارکرد باید توجه نمود. این فاکتورها تعیین کننده گزینه مناسب تر برای شما هستند. اخیرا NVR هایی به بازار آمده اند که قیمت بالاتری داشته و برخی از قابلیت های ترم افزاری مانند شمارش افراد در آنها وجود دارد.

نتیجتا به دلیل هزینه کمتر دستگاه های NVR، استفاده از این دستگاه ها در پروژه های کوچک مقرون به صرفه تر بوده و در صورت نیاز به افزایش تعداد دوربین های مدار بسته تحت شبکه در پروژه های بزرگ تر، که نیازمند به امکانات خاص نرم افزاری ویژه ای هستند، استفاده از سرورهای کامپیوتری پیشنهاد می گردد.


پکیج دوربین مدار بسته     خرید دوربین مدار بسته     قیمت نصب دوربین مدار بسته    دوربین مداربسته هایک ویژن

واژه WDR در دوربین مدار بسته

واژه WDR در دوربین مدار بسته: اصلاح WDR مخفف عبارت WIDE DYNAMIC RANG بازه

دینامکی بالا است. کلمه WDR یا دامنه دینامیکی بالا در مورد دوربین مدار بسته هایی

مورد استفاده قرار که بازه دینامیکی بیشتری از دوربین های عادی دارند. اختلاف سطح نور

در محیطهای  مختلف یکی از مشکلات اصلی دوربین ها است. این مشکل زمانی ایجاد

میشود که یک منبع نور قوی (مانند نور خورشید) در یک محیط نسبتا تاریک وجود دارد.

وجود منبع نور باعث خواهد شد دیافراگم دووربین بسته شود و قسمت های کم نورتر

بصورت کاملا تاریک به نمایش در خواهند آمد. برای رفع این مشکل از دو مکانیزم مختلف

BLC و WDR دوربین به دو CCD سرعت بالا و سرعت پایین مجهز شده است. در ابتدا

CCD سرعت پایین (با مدت زمان نور دهی کم) تصویر را پیمایش میکنند. پس از آن دو

تصویر به دست آماده از این دو حسگر با هم ترکیب میشوند و تصویر نهایی را تولید

میکنند که نور مناسبی هم در نقاط هم نور و هم در نقاط پر نور دارد.

WDR چگونه عمل میکند؟

دوربینی با تکنولوژی WDR از دو چیپ پردازش تصویر تشکیل شده است که چیپ اول با

سرعت شاتر بالا، وظیفه ثبت جزئیات فضای پر نور تصاویر را به عهده دارد. چیپ دوم با

سرعت شاتر پایین تر، جزئیات تصویر محیط های کم نور را پردازش میکند. به این ترتیب

بطور همزمان، از یک منطقه میتوان دو فریم دریافت کرد. از ترکیب این دو فریم توسط

پردازشگر، تصویری با نور یکنواخت ثبت میشود و جزئیات در تصویر بدست آمده در هر دو

زمینه ی تاریک و روشن نمایش داده میشود دوربین های مدار بسته مجهز به فناوری

WDR به دلیل تجهیزات سخت افزاری پیشرفته قیمت بالاتری دارند.

[ سه شنبه ششم مهر 1400 ] [ 10:26 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]


پایه-و-کاور-دوربین-مدار-بسته-چیست-؟,,

استفاده از پایه های مخصوص برای نصب دوربین های مداربسته معمولا در شرایطی انجام می شود که موقعیت نصب دوربین با نوع بدنه آن تناسب نداشته و شما مجبور به استفاده از پایه هایی با اشکال مختلف هستید. همچنین از پایه ها به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و تنظیم بهتر آنها جهت دید مناسب تر نیز استفاده می شود. به دلیل آنکه دوربین های مداربسته نیز دارای انواع متفاوتی هستند بنابراین نوع پایه متناسب با آن نیز برای نصب متنوع خواهد بود. در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع پایه های مورد استفاده در نصب به معرفی آنها می پردازیم.

انواع پایه در دوربین مداربسته

پایه سقفی (Ceiling Mount)

همانطور که از نام آن پیداست برای نصب دوربین در زیر سقف استفاده می گردد. این نوع پایه ها در اشکال تیوب مانند تولید شده و در اندازه های مختلفی در حدود 18 تا 36 اینچ تولید می شوند.

پایه ستونی (Pole Brackets)

با استفاده از پایه های ستونی می توانید دوربین را به ستون ها یا تیرک ها متصل نمایید. این نوع پایه ها اغلب در محیط های باز (Outdoor)کاربرد دارند.

پایه دیواری یا افقی (Wall Mount Brackets)

از پایه های دیواری زمانی استفاده می شود که نیاز به تغییر زاویه دوربین برای دید بهتر وجود دارد برای مثال نقاطی که از میدان دید دوربین خارج هستند. طول این نوع پایه ها معمولا از 50 سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند.

پایه گوشه (Outdoor Corner Mount)

با استفاده از این نوع پایه ها می توانید دوربین مداربسته را در کنج و گوشه دیوارها نصب نمایید. این پایه ها اغلب مناسب برای دوربین های گردان یا PTZ هستند که امکان گردش و بزرگنمایی در آنها وجود دارد.

پایه مخصوص دوربین مدار بسته دام (Dome Camera Brackets)

همانطور که می دانید دوربین های دام دوربین هایی سقفی بوده و معمولا مناسب برای نصب بر روی دیوار نیستند. با این حال گاهی به دلیل قابلیت های خاص موجود در برخی از مدل های دام کاربران مایل به نصب آنها بر روی دیوار مکان مورد نظر خود می باشند. با استفاده از این نوع پایه ها امکان نصب آنها بر روی دیوار نیز میسر می گردد. لازم به ذکر است که انواع دیگری از این پایه ها وجود دارند که امکان نصب آداپتور و اتصالات در داخل آنها امکان پذیر است.

پایه دی لوکس (Deluxe Mounts)

با استفاده از این نوع پایه ها می توانید دوربین مداربسته خود را بر روی هر نوع سطحی اعم از میز، دیوار، سقف و.. نصب نمایید. برخی از انواع این پایه ها، مجهز به دستگیره یا دکمه ای هستند که امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و تنظیم موقعیت آن را امکان پذیر می سازد.

پایه های عمودی

از پایه های عمودی اغلب به منظور افزایش یا در مواردی کاهش ارتفاع نصب دوربین مداربسته استفاده می گردد. شکل این پایه ها مانند دکل بوده و بر روی سطوح افقی نصب می شوند.

پایه های نصب روی لوله

مختص زمان هایی است که مایلید دوربین را بر روی لوله های گرد نصب کنید. در هنگام نصب باید از بست های سیمی برای ثابت نمودن دوربین بر روی لوله استفاده نمایید تا پایه استحکام بیشتری داشته باشد.

دسته بندی دیگری نیز برای پایه های مورد استفاده در دوربین های مداربسته وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:
* پایه ی ثابت: پایه هایی هستند که به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می روند.
* پایه ی مفصلی: ساختار آنها به گونه ای است که دوربین را می توان با حرکات دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم نمود.
* پایه ی دوربین گردان: این نوع پایه استحکام بالایی داشته به نحوی که می تواند وزن دوربین مداربسته PTZ را تحمل کند. همچنین دوربین بر روی آن می تواند حرکت افقی ، عمودی و همچنین تغییر زاویه داشته باشد.

جنس پایه

جنس پایه های دوربین مداربسته معمولا می تواند از پلاستیک، آلومینیوم یا آهن باشد. در زیر به آن اشاره می نماییم:
* پلاستیکی: پایه های پلاستیکی معمولا از قیمت کمتری برخوردار بوده و از نظر وزنی نیز سبکتر هستند. لذا به دلیل آنکه مقاومت فیزیکی بالایی نداشته و استحکام کمتری دارند معمولا در سایز ها و طول های بزرگ تولید نمی گردند.
* آلومینیومی: پایه های آلومینیومی از استحکام بیشتری نسبت به پایه های پلاستیکی برخوردارند و شکنندگی کمتری دارند. اما اغلب هزینه بالاتری نسبت به پایه های پلاستیکی دارند. معمولا پایه های آلومینیومی حداکثر تا طول 30 سانت و به صورت پیش ساخته تولید می گردند.
* آهنی: این نوع از پایه ها معمولا در محل نصب ساخته می شوند. همانطور که می دانید آهن نسبت به آلومینیوم مقاوم تر و ارزان تر بوده اما سنگینی و ظاهر نه چندان جذاب پایه های آهنی از نقاظ ضعف آنها به شمار می رود.

کاور دوربین مداربسته

منظور از کاور دوربین مداربسته در واقع همان محفظه یا پوشش خارجی آن است که دوربین و لنز در آن قرار می گیرند و از دوربین محافظت می کنند.

انواع کاور در دوربین های مداربسته

1. کاور کوچک برای دوربین مداربسته پین هول یا مینیاتوری
2. کاور متوسط برای دوربین مداربسته باکس
3. کاورهای بزرگ مخصوص دوربین های مداربسته صنعتی
4. کاور سقفی برای دوربین مداربسته دام
5. کاور واتر پروف برای دوربین هایی با قابلیت زوم است. این کاور ها می توانند مجهز به فن و هیتر باشند و در دماهای مختلف محیط، دمای داخلی را برای دوربین ثابت نگه دارند.

 

 

    پشتیبانی هایک ویژن   دوربین مداربسته تی وی تی   دوربین مداربسته قیمت  نصب دوربین بیسیم 

پورت Fowarding در دوربین مدار بسته

پورت Fowarding در دوربین مدار بسته: بسیاری از DVR ها کاربران را قادر میسازد تا با

استفاده از یک مرورگر وب یا نرم افزاراز فیلم های زنده یا ضبط شده از راه دور استفاده

کنند، به طور معمول با استفاده از Port forwarding برای فعال کردن این قابلیت ها

استفاده میکنند. در قلب پروتکل های بسیاری از سازمان ها، فایروال قرار دارد. اینکار با

جلوگیری از اتصال تمام ورودیهای به یک دستگاه انجام میشود. بنابراین هیچ راهی برای

اتصال DVR به اینترنت وجود ندارد و تنها از طریق پورت های باز اتصالات به DVR ارسال

میشوند. مرورگر یا برنامه میتواند از طریق فایروال دسترسی پیدا کند و به DVR دسترسی

پیدا کند، به کاربران اجازه میدهد از راه دور متصل شوند. با این حال، با یک سوراخ باز در

محیط امنیتی است، هر کسی میتواند وارد شود. امنیت شبکه در حال حاضر بطور کامل

توسط DVR به خطر افتاده است. تعدادی از DVR ها بطور خودکار قوانین پورت فور وارد را

بدون اعلان کاربر تنظیم میکنند. سادگی روتر برای تنظیم پورت فوروارد باعث میشود که

تنظیم راحت تر باشد، اما امنیت ضعیف در سیستم نیز میشود. برخی از DVR ها توصیه

میکنند که در یک پورت غیر استاندارد کار کنند. اگر چه ممکن است تعدادی از حملات

خودکار را کاهش دهد، اینکار DVR های آسیب پذیری را آسانترمیکند.

پیدا کردن دستگاه های آسیب پذیر

همه ی اتصال به اینترنت توسط یک آدرس IP مشخص میشود، بنابراین هنگام استفاده از

پورت فوروارد برای دسترسی به DVR آدرس IP آن باید شناخته شود. در نتیجه، بسیاری

از تولید کنندگان توصیه میکنند با استفاده از DNS پویا، که بطور خودکار سرور نام دامنه

(DNS) به روز میکند. بااین حال DNS پویا نیز اجازه میدهد تا مهاجم به سرعت صدها و

یا حتی هزاران دستگاه آسیب پذیر را به راحتی پیدا کند. آنها به سادگی باید تا چندین

نام را تا حد امکان پاسخ دهند، یک آدرسIP تنها زمانی باز می شود که یک دامنه معتبر

وجود داشته باشد. در مورد بطور خاص هدف قرار دادن DVR ها، مهاجم نیازی به کل

اینترنت نداشته باشد، اما فقط باید دامنه هایی را که توسط مارک های معروف مورد

استفاده قرار میگیرند، جستجو کنند.

[ سه شنبه ششم مهر 1400 ] [ 10:24 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]