مجله تکنولوژی های نوین

تکنولوژی ، دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مداربسته / هایک ویژن / دوربین مدار بسته

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مجله تکنولوژی های نوین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

سایت آوازک

طراح قالب: آوازک

[ طراح قالب: آوازک ]

لوکس (LUX) چیست؟

لوکس واحد SI برای تشخیص میزان نور در محیط یا در تعریف دقیق تر میزان تششعات نور مرئی بر واحد سطح است. هر لوکس برابر با یک لومن بر متر مربع است. در نور سنجی از این واحد برای نمایش میزان نور یک محیط که توسط چشم انسان دیده می شود استفاده می شود.

بیشتر در مورد لوکس

درک مفهوم تششعات نوری برای ذهن انسان تا حدی سخت است چرا که ما تنها در صورتی می توانیم نور را ببینیم که بر روی سطحی مشخص انعکاس پیدا کند. بنابر این میزان نور تابیده شده بر روی سطح واحدی است که در علوم عملی بیشتر با آن سروکار داریم. واحد لومن مشخص کننده حجم تششعات نوری در یک محیط است. این تششعات تا زمانی که به سطحی برخورد نکنند قابل تشخیص نخواهد بود و اینجاست که واحد لوکس اهمیت پیدا می کند. فرمول ساخت این واحد بسیار ساده است. یک لوکس برابر است با هزار لومن بر روی یک سطح یک متر مربعی.

گرچه رنگ و میزان انعکاس نور از سطح نیز بر روی میزان نور محیط تاثیر گذار است اما میزان نوری که از نظر چشم انسان در یک محیط دیده می شود رابطه مستقیمی با میزان لوکس سطوح در آن محیط دارد.

 

چطور میتوان نور موجود در یک محیط را اندازگیری کرد؟

اندازگیری نور موجود در یک محیط از طریق دستگاهی به نام لوکس متر صورت می گیرد. لوکس متر دارای یک صفحه اندازگیری است که به دستگاه وصل شده و از طریق اندازگیری میزان شدت نوری که به صفحه برخودر می کند میتواند لوکس را در یک سطح اندازگیری کند.

 

بهترین سویئچ شبکه

ردیاب خودرو

 

دوربین مداربسته هایک ویژن راه حلی مناسب برای تامین امنیت پارکینگ ها

بسیاری از فروشگاه های بزرگ و پر ازدحام، مراکز خرید، کسب و کار های خصوصی و دولتی دارای پارکینگ های اختصاصی هستند. دارا بودن پارکینگ برای این مراکز همواره مسئولیت هایی را به همراه خواهد داشت و آن ها را قائل به فراهم آوردن امکانات و تسهیلاتی می کند تا راحتی و رضایت مراجعه کنندگان خود را هر چه بیشتر جلب نمایند. یک کسب و کار مستقل، یک مرکز خرید، بیمارستان، سوپرمارکت، پارکینگ های حمل و نقل عمومی و .. تماما نیازمند ارائه خدمات عالی برای مشتریان و جلب رضایت و وفاداری آنها هستند.

راهکار های نظارتی و هوشمند هایک ویژن به راحتی می تواند امنیت پارکینگ ها را تامین کند. با وجود قابلیت های هوشمند در محصولات نظارتی هایک ویژن اعم از دوربین های مداربسته، دستگاه های ضبط NVR و DVR و … امنیت وسایل نقلیه و محیط پارکینگ به خوبی تامین می شود. با داشتن پلتفرم های مدیریتی قدرتمند، همچون دوربین های مدار بسته ای که تصاویری با وضوح بسیار بالا در نور های بسیار کم ارائه می دهند، قابلیت تشخیص پلاک و شمارش خودروها و بسیاری از ویژگی های پیشرفته دیگر تمامی نیاز های نظارتی پارکینگ شما تامین می گردد.
 
 

فضای داخلی پارکینگ

پارکینگ های بزرگ نیازمند سیستم مدیریتی قدرتمندی هستند که بتواند جریان عبور و مرور وسایل نقلیه را کنترل نموده و مشکلات و عواقب احتمالی را در صورت وقوع تصادفات، سرقت، خرابکاری و … برطرف نماید. راهکار ها و محصولاتی که هایک ویژن برای پارکینگ ها ارائه می دهد تمامی نیاز های مراجعه کنندگان را تامین می کند.

  • دوربین های چند سنسوره هایک ویژن:

دوربین های چند سنسوره هایک ویژن مجهز به 4 تا 8 عدد سنسور تصویر هستند که می توانند تصاویر پانورامیک 180 تا 360 درجه ارائه دهند. یک دوربین اسپید دام هایک ویژن حتی در محیط های بسیار کم نور می تواند تصاویری با کیفیت، همراه با جزئیات بالا ارائه دهد.

  • دوربین های Darkfighter:

معمولا یکی از چالش های موجود در پارکینگ ها برای داشتن تصاویر با کیفیت، نور کم و نامساعد موجود در این مکان هاست. اما با وجود دوربین های دارک فایتر هایک ویژن حتی در تاریکی و نور کم ستارگان نیز می توانید تصاویری با کیفیت و با رنگ های واقعی داشته باشید.

  • نقاط کنترل عبور و مرور خودروها

در پارکینگ های بزرگ تردد بالای مراجعه کنندگان ممکن است که باعث اختلال در ورودی این مکان ها شود. به همین دلیل تامین ایمنی و مدیریت صحیح این نقاط لازم و ضروری است.

دوربین های ANPR: با وجود قابلیت شمارش خودکار و تشخیص پلاک در این نوع از دوربین های مداربسته هایک ویژن به خوبی می توانند وسایل نقلیه را از هم تشخیص داده و ورود آن ها را ثبت کنند.

نمایشگرهای LED: همچنین می توانید با استفاده از پنل های نمایشگر پارکینگ های خالی را به مراجعه کنندگان گزارش دهید.

 
 

مانیتورینگ محیط اطراف پارکینگ

با استفاده از دوربین های مداربسته PTZ دارک فایتر که دارای رزولوشن 1920*1080p Full hd، زوم اپتیکال 23x و تکنولوژی ردیابی هوشمند می باشند به خوبی امنیت محیط اطراف پارکینگ تامین می گردد. این دوربین ها قادرند هرگونه رخداد و یا تخلفی را با جزئیات کامل ثبت کنند.

 
 

مرکز مدیریت

مرکز مدیریت داده ها هسته اصلی یک سیستم مداربسته است که وظیفه ضبط و گردآوری تمامی تصاویر مهم و حیاتی از رویداد های روزانه را بر عهده دارد. مدیریت و حفظ امنیت اطلاعات تماما بر عهده این قسمت می باشد و در بهبود و ارتقا کسب و کار نیز نقش اساسی ایفا می کند.

 
 

اتاق های حراست

بخش حراست و اتاق های نگهبانی از جمله بخش های مهمی هستند که پتانسیل وقوع رخدادهای مختلف در آن ها بالا است. راهکار هایک ویژن برای این بخش ها دوربین های HD فیش آی Fisheye هایک ویژن است که با طراحی منحصر بفردی که دارند امکان ارائه تصاویری واید از محیط مورد نظر را فرآهم می کنند.

 
 

درب های ورودی و خروجی

با استفاده از دوربین های پلاک خوان و شمارشگر ANPR به راحتی قادر خواهید بود تا بر رفت و آمد وسایل نقلیه از درب های ورودی و خروجی نظارت داشته باشید. همچنین دوربین های WDR دار هایک ویژن بسیار مناسب برای این مکان ها هستند. زیرا این نقاط همواره در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار داشته و باعث تیرگی و عدم یکنواختی روشنایی در تصاویر می شود که با وجود قابلیت WDR این مشکل برطرف می گردد.
 
 

پلتفرم مدیریت تصاویر

پلتفرم HikCentral هایک ویژن بخش اصلی سیستم مداربسته است که وظیفه مدیریت، نمایش زنده، پخش تصاویر و کنترل تمامی وقایع روزانه را بر عهده دارد.

 

سیستم نمایشگر ها

هایک ویژن تولید کننده انواع مانیتورها و نمایشگر در ابعاد مختلفی است از مانیتورهای standalone گرفته تا TV wall ها.

 

 
 

ایمنی در حرکت

تامین امنیت وسایل حمل و نقل عمومی یک چالش مهم در سرتاسر جهان است، به ویژه در هنگام وقوع تصادفات، اقدامات خرابکارانه، سرقت مسلحانه و … که ممکن است در این بخش اتفاق بیفتد. علاوه بر این، تامین امنیت مسافران و بار همراه آنها و سایر مسائل مربوطه همگی نیازمند به یک سیستم مدیریتی مرکزی هستند که بتواند تا حد امکان از حوادثی نظیر فعالیت های غیرقانونی، سرقت، رفتارهای ناهنجار و … جلوگیری نماید.

استفاده از دوربین های مداربسته TVI

آسان ترین راه جهت داشتن تصاویری با کیفیت و رزولوشن بالا بدون آنکه بخواهید سیستم کابل کشی قدیمی خود را تغییر دهید استفاده از دوربین های مداربسته TurboHD یا دوربین های مداربسته HDTVI هایک ویژن است. همچنین نمایشگر ها و سایر موارد مربوط نیز موجود می باشد.

استفاده از دوربین های مداربسته شبکه

این سیستم های HD شامل انواع مختلفی از دوربین ها هستند که می توان آنها را در داخل و یا خارج از وسیله نقلیه نصب نمود و با یک دستگاه ضبط 4 یا 8 کاناله سیستم را کامل کرد. با این کار می توانید حس امنیت را برای مسافران تمام و کمال فرآهم نمایید.

مرکز مدیریت

نرم افزار iVMS-5200 هایک ویژن یک نرم افزار مدیریت تصاویر دوربین مداربسته است که از جمله قابلیت های ان می توان به پخش تصاویر نمایش زنده تصاویر سیسیتم ردیابی سوژه سیستم آلارم و سایر قابلیت های تجزیه و تحلیل  VCA اشاره نمود.

 

نرم افزار هایک ویژن

دوربین پین هول

 

 

 

[ دوشنبه پانزدهم فروردین 1401 ] [ 9:37 ] [ nima kvn ]

[ بدون نظر ]