مجله تکنولوژی های نوین

تکنولوژی ، دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مداربسته / هایک ویژن / دوربین مدار بسته

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مجله تکنولوژی های نوین خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

سایت آوازک

طراح قالب: آوازک

[ طراح قالب: آوازک ]


امروزه در صنعت نظارت تصویر و دوربین های مداربسته مدیریت فضای ذخیره سازی می باشد . نوع فشرده سازی تصاویر به دلیل ارتباط مستقیم با میزان اشغال فضای ذخیره سازی ارتباط مستقیم دارد . با رشد تکنولوژی فرمت های ذخیره سازی جدیدی وارد عرصه ی دوربین مداربسته شده اند که توانسته اند مدیریت فضای ذخیره سازی را بهینه سازی نمایند . در این مقاله به بحث و بررسی انواع روش های فشرده سازی خواهیم پرداخت .

 

مکانیزم فشرده سازی

پروسه ی فشرده سازی از طریق الگوریتم مشخص انجام می شود . به این شکل که ابتدا دوربین تصاویر را با یک الگوریتم خاص کد می کند . (Encode) و در دستگاه استندالون با همان الگوریتم کد گشایی (Decode)  می شود .

تفاوت های H.265 با H.264

استاندارد H.265 از چند لحاظ با H.264 متفاوت است .
♦ تفاوت اصلی این است به لطف HEVC حجم فایل ها کاهش یافته و به همین دلیل پهنای باند مورد نیاز از جریان های زنده ویدئویی کاهش می یابد .

♦ بر خلاف استاندارد H.264  به جای ماکروبلوک ها ، استاندارد H.265 پردازش اطلاعات بر روی CTUs می تواند به اندازه ی ۶۴*۶۴ بلوک پردازش کند که این عدد (H.264) 4*4 به ۱۶*۱۶ بود.

فشرده سازی در صنعت دوربین مداربسته بسیار مهم می باشد ، زیرا ارتباط مستقیم با مدیریت پهنای باند و مدیریت فضای ذخیره سازی دارد . برای استفاده از یک الگورتیم خواص باید هم دوربین هم دستگاه استندالون از آن الگوریتم پشتیبانی کنند . 

 

علاوه بر اندازه ی بزرگتر CTU  ، HEVC دارای جریان حرکت بهتری می باشد . این به این معنی می باشد که HEVC نیاز به سخت افزار پیشرفته تری مانند Bax center pro ، دارد تا قادر به فشرده سازی داده ها باشد .
با این حال برای تماشای تصاویر H265نیاز به ، پهنای باند کمتری دارید همچنین جریان ویدئو های ۴K را بیش از پیش امکان پذیر می کند .

آشنایی با روش فشرده سازی H.264

H264 یک استاندارد برای فشرده سازی تصاویر می باشد که فشرده سازی و توزیع محتوای دیجیتال را انجام می دهد . این کار با پردازش فریم های ویدیوئی با استفاده از یک استاندارد فشرده سازی مبتنی بر محدوده ی حرکتی انجام می شود .
همچنین الگوریتم H.264 نسبت به الگوریتم های قبلی مانند : MJPEG ، MPEG به طور قابل توجهی پهنای باند اشغال و مدیریت فضای ذخیره سازی را بهبود بخشید ، معمولا تصاویر استاندارد H.264 دارای بلوک هایی هستند که اغلب ۱۶*۱۶ پیکسل است .

از آنجا که استاندارد H.265 تصاویر را بسیار کارآمد تر فشرده می کند ، استفاده از آن به عنوان ابزار فشرده سازی ویدئو پهنای باند و میزان ذخیره سازی را تقریبا ۵۰% کاهش می یابد .

 

نتیجه گیری

همواره با رشد تکنولوژی روش های فشرده سازی نیز پیشرفت های زیادی کرده اند استفاده از دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی فشرده سازی بروز مانند : H.264 و H.265 و دستگاه های استندالون (NVR/DVR) به عنوان Decode تا حد زیادی می تواند در مدیریت پهنای باند و همچنین کاهش فضای معرفی تاثیر گذار باشد .

بهترین شرایط برای استفاده از دوربین های BOX

دوربین های BOX یا صنعتی لنز خور که اواخر کمتر در بازار به چشم می خورد بهترین گزینه برای استفاده در محل هایی است که نیاز به استفاده از لنزهای با بزرگنمایی (Zoom) بالا دارد می باشد.

دوربین های بالت وریفوکال معمولا دارای لنز های ۲.۸ به ۱۲ و یا ۷ به ۲۲  می باشند  حال آنکه  در دوربین های BOX  می توان  لنز ۵ به ۵۰ و یا ۱۰ به ۱۰۰ استفاده کرد.

جهت ضد آب کردن این دوربینها داخل هوزینگ نصب میشوند.

 

نمایندگی هایک ویژن

سوئیچ شبکه

اسپلیتر دوربین مدار بسته

دستگاهDVR

 

 

[ شنبه هفتم خرداد 1401 ] [ 10:44 ] [ nima kvn ]

[ یک نظر ]